aktualizacja 

Ludzie pytają o chodzenie do Kościoła. Ksiądz rozwiewa wszelkie wątpliwości

559
Podziel się:

Sebastian Picur nie boi się kontaktu z internautami. Duchowny został ostatnio zapytany o to, czy nie pójście do Kościoła w niedzielę jest grzechem. Jego odpowiedź nie pozostawiła złudzeń.

Ludzie pytają o chodzenie do Kościoła. Ksiądz rozwiewa wszelkie wątpliwości
Ludzie pytają o chodzenie do Kościoła. Ksiądz rozwiewa wszelkie wątpliwości (YouTube)

Sebastian Picur chętnie komunikuje się z internautami w mediach społecznościowych. Duchowny ma duży dystans do siebie i potrafi w niekonwencjonalny sposób odpowiadać na pytania internautów. Użytkownicy mogą go śmiało pytać o różne aspekty wiary.

Wiele razy poruszał tematy, które uchodzą za kontrowersyjne, zwłaszcza wśród bardzo zagorzałych katolików. Teraz ksiądz dostał pytanie odnośnie chodzenia do Kościoła.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: PiS chce przełożyć wybory. Kosiniak-Kamysz przypomina: Pytaliśmy pana Horałę i pana Schreibera
Szczęść Boże. Czy grzechem jest to, że po prostu nie pójdę do Kościoła w niedzielę, bo mi się nie chcę, a wierzę? - zapytał internauta księdza Sebastiana Picura.

Ksiądz Sebastian Picur nie miał wątpliwości, udzielając odpowiedzi i przypomniał przy okazji jedno ze świętych przykazań.

Tak, jest to złamanie Przykazania Kościelnego. "W niedzielę i święta nakazane uczestniczyć we Mszy świętej i powstrzymać się od prac niekoniecznych" - przypomniał duchowny z Podkarpacia.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Picur dostał zgodę od biskupa

Ksiądz na co dzień służy w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Jego konto w mediach społecznościowych jest przestrzenią, w której internauci dyskutują o wierze i Kościele.

Biskup daje mi zielone światło na taki rodzaj ewangelizacji. Wie, że jest on dziś bardzo potrzebny. Media społecznościowe są narzędziem dotarcia do osób, których nie ma na co dzień w kościele. Przez pandemię ludzie, u których wiara nie była żywa i głęboka, nie bywają już regularnie w kościele - powiedział Picur w rozmowie z ateistą.org.
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić