LAK| 

Ludzie się przestraszyli. Elon Musk nie rozstawi swoich anten

87

Mieszkańcy francuskiego Saint-Senier-de-Beuvron odrzucili pomysł Elona Muska. Miliarder planował postawić w tym miasteczku stację naziemną w projekcie "Starlink". Musi się jednak obejść smakiem.

Ludzie się przestraszyli. Elon Musk nie rozstawi swoich anten
Elon Musk (Flickr)

Marzeniem Elona Muska jest przeprowadzenie rewolucji na skalę światową. Miliarder dąży do objęcia całego świata internetem satelitarnym. Realizację swojego pomysłu planował wdrożyć w życie we francuskiej miejscowości Saint-Senier-de-Beuvron.

To tam miała powstać stacja naziemna w projekcie o nazwie "Starlink". Założenie projektu zakładało wysłanie na orbitę 12 000 satelitów. W ten sposób planowano dostarczyć szybki internet do praktycznie każdego miejsca na świecie.

Mimo że projekt uzyskał już francuskie zezwolenie na zainstalowanie dziewięciu trzymetrowych kul, to do jego realizacji nie dojdzie. Mieszkańcy zablokowali wdrożenie projektu w życie. Obawiają się wpływu anten na ich zdrowie. W tym momencie nie ma bowiem wystarczających informacji na ten temat. Francuska krajowa agencja zapewnia, że stacje Starling nie stanowią żadnego zagrożenia dla ludności.

Kim jest Elon Musk?

Elon Musk to amerykański przedsiębiorca i filantrop, założyciel lub współzałożyciel przedsiębiorstw PayPal, SpaceX, Tesla, Neuralink i Boring Company. Obecnie jest także dyrektorem generalnym i technicznym w SpaceX, pracuje także w Tesla Inc.

Zobacz także: Zakopane. Policja podsumowuje weekend. "Sobotnia noc wyjątkowo spokojna"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić