Ma mundur i wielką siłę. Policjant został mistrzem Polski w wyciskaniu

12

Na początku kwietnia w Zalesiu odbywały się XII Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym oraz w bojach singlowych. Asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa z KPP w Kamiennej Górze został nowym mistrzem Polski w swojej kategorii. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa został mistrzem Polski (Policja)

Funkcjonariusze są zobowiązani do utrzymywania dobrej sprawności fizycznej, aby zapewnić właściwe wykonywanie czynności służbowych. Dlatego też nie jest zaskoczeniem, że wielu mundurowych to zapaleni sportowcy.

Pasją zastępcy Naczelnika Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze asp. szt. Rocha Szumarowskiego-Plewy są sporty siłowe. W dniach 2-3 kwietnia w Zalesiu odbywały się XII Mistrzostwa Polski w trójboju siłowym oraz w bojach singlowych. Policjant startował w dwóch konkurencjach: w wyciskaniu sztangi na ławce w kategorii EQ oraz w wyciskaniu sztangi na ławce w kategorii RAW.

Próbując swoich sił w rywalizacji w kategorii wagowej do 82,5 kg oraz wiekowej M45-49, funkcjonariusz został dwukrotnym mistrzem Polski. Natomiast w klasyfikacji ogólnej w kategorii "Masters" również stanął na podium, zajmując trzecie miejsce.

Te zawody były również eliminacjami do Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata. Odbędą się one w lipcu w Trutnovie w Czechach oraz w październiku w słowackiej Trnavie. Asp. szt. Roch Szumarowski-Plewa uzyskał kwalifikacje na obie imprezy sportowe. Gratulujemy sukcesów!

Trwa ładowanie wpisu:facebook