Dagmara Smykla| 

Maile o bombach za popieranie Strajku Kobiet. "Życie za życie"

19

Kilkadziesiąt organizacji pozarządowych w Polsce otrzymało maile z groźbami o bombach, rzekomo podłożonych w ich siedzibach. Nadawca wiadomości napisał, że to "zapłata" za popieranie Strajku Kobiet.

Maile o bombach za popieranie Strajku Kobiet. "Życie za życie"
Patrol saperów, zdjęcie ilustracyjne (PAP)

"Popierasz Strajk Kobiet? Teraz przyszedł czas na spłatę". Tak zaczynają się wiadomości mailowe otrzymane przez pracowników kilkudziesięciu organizacji pozarządowych. Ich autor straszy odbiorców wiadomości bombami, rzekomo ukrytymi w siedzibach instytucji.

Będziemy działać zdecydowanie. Nie obchodzi nas twój los. Ostrzeżenie już było. W takim razie proszę winić tylko siebie. Aborcja to morderstwo! Życie za życie! Krew za krew! - napisano w liście.

Grożą bombami za popieranie Strajku Kobiet. "Życie za życie"

Groźby otrzymały m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Greenpeace, Sieć Obywatelska Watchdog, Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego, Forum Obywatelskiego Rozwoju, Stowarzyszenie Interwencji Prawnej i Fundacja Schumana.

Dostaliśmy dzisiaj anonimową wiadomość od osoby, która twierdziła, że podłożyła w naszym biurze bombę i zamierza ją wysadzić. Na miejsce przybyły odpowiednie służby, zgłoszenie okazało się fałszywe - napisała Grupa Stonewall na Facebooku.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Już udało się ustalić dane pozwalające zidentyfikować nadawcę. Forum Obywatelskiego Rozwoju poinformowało o tym na Twitterze z adnotacją, że wszystkie informacje przekazano policji. Niedługo wcześniej FOR podziękowało funkcjonariuszom za szybką interwencję.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Nie lekceważmy pogróżek nawet jeśli są absurdalne. Nie wolno godzić się na przemoc w żadnej postaci - napisano w poście Forum Obywatelskiego Rozwoju.
Zobacz także: Jan Paweł II nie dał rady. Udało się dopiero papieżowi Franciszkowi
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić