Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Małgorzata Kidawa-Błońska: wybory metodą kopertową nie mogą się odbyć

7
Podziel się:

W niedzielę przed Pałacem Prezydenckim została zorganizowana konferencja prasowa Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Tomasza Siemoniaka. Kandydatka KO na prezydenta stwierdziła, że "wybory metodą kopertową nie mogą się odbyć".

Wybory 2020. Kidawa-Błońska czytała konstytucję przed Pałacem Prezydenckim
Wybory 2020. Kidawa-Błońska czytała konstytucję przed Pałacem Prezydenckim (PAP)

Kidawa-Błońska mówiła, że "na przestrzeni wielu wieków ludzie chcieli, żeby Polska była krajem wyjątkowym. Polacy chcieli, żeby ich prawa były chronione. Konstytucja jest po to, żebyśmy my, obywatele czuli się bezpiecznie (…) żeby żadna władza nie chciała nam naszych praw odebrać".

Kandydatka Koalicji Obywatelskiej na prezydenta podkreśliła, że w obecnej sytuacji bardzo ważne są zapisy konstytucji. Kidawa-Błońska zwróciła uwagę na to, że mówią one, iż mamy prawo do wyborów wolnych, bezpiecznych, tajnych i powszechnych.

Zobacz także: "Autorytarne rządy PiS oparte na autorytecie jednej osoby". Dziennikarz mówi, "kiedy to się rozsypie"

Dlatego po raz kolejny mówię bardzo głośno: wybory w maju metodą kopertową, pseudo metodą nie mogą się odbyć. Musimy jako obywatele mieć odwagę powiedzieć to głośno rządzącym: nie wolno wam zabierać naszych praw - zaznaczyła, cytowana przez wiadomosci.wp.pl.

Wybory 2020. "Obecny prezydent zdecydowanie zawiódł"

Dziś, 3 maja w pobliżu pałacu prezydenckiego trzeba z przykrością powiedzieć, że w tych obszarach, o których mówi konstytucja obecny prezydent Andrzej Duda zdecydowanie zawiódł, ponieważ wielokrotnie przyczyniał się do łamania konstytucji, lub bezpośrednio ją łamał - stwierdził Tomasz Siemoniak, poseł na Sejm RP i wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Ocenił również, że prezydent Duda rozczarował też w stosunkach międzynarodowych. - Te pięć lat było złe dla Polski. Te pięć lat pokazało, że Polska straciła szacunek, który budowała po 1989 roku - przyznał.

Po konferencji prasowej rozpoczęło się czytanie konstytucji przez Kidawę-Błońską za pośrednictwem telebimu. Kandydatka KO na prezydenta chciała w ten sposób przypomnieć, jakie zasady zostały w niej zapisane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić