Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Małopolskie. Groził księżom nożem. 26-latek aresztowany

56
Podziel się:

Policjanci zatrzymali 26-letniego mężczyznę, który chciał dokonać rozboju na terenie plebanii w Miechowie (woj. małopolskie). Mężczyzna groził księżom, trzymając w ręku nóż. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy, 3-miesięczny areszt.

26-latek napadł z nożem na plebanię w Miechowie
26-latek napadł z nożem na plebanię w Miechowie (Getty Images)

Do zdarzenia doszło w sobotę 16 maja w godzinach porannych. Mężczyzna wszedł na teren plebanii w Miechowie (woj. małopolskie) z nożem w ręku. Grożąc dwóm księżom, że ich zabije, zażądał pieniędzy.

Sprawca był agresywny, wymachiwał nożem i niszczył panele na ścianie. Obecna na miejscu kobieta wezwała policję. Mundurowi natychmiast przyjechali na miejsce i zatrzymali napastnika.

Sprawcą był 26-letni mężczyzna bez stałego adresu zamieszkania. Policjanci ustalili, że w marcu bieżącego roku trzykrotnie zakłócał mszę świętą w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie poprzez głośne zachowanie i znieważanie kapłana oraz wiernych.

Policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty usiłowania rozboju oraz złośliwego przeszkadzania publicznego wykonywaniu aktów religijnych. Sąd Rejonowy w Miechowie na wniosek miejscowej prokuratury zastosował wobec 26 latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Podejrzanemu grozi do 12 lat pozbawienia wolności - informuje Małopolska Policja.

Zobacz także: Napadła z bronią na sklep. Takiej reakcji się nie spodziewała

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(56)
Lolek od bo
2 lata temu
A czym miał pogrozić? Palcem? Jak się grozi to się grozi...
Tathagata
2 lata temu
Ale na homoseksualistów i na artystów częściej napadają. Dlaczego o tym nie napiszecie? To jakaś manipulacja?
Tathagata
2 lata temu
Polacy zaczynają upominać się o swoje. Szkoda, że musi dochodzić do takich sytuacji. Jeżeli Kościół nie zaprzestanie swoich działań, to w końcu zaczną ginąć ludzie.
gfvd
2 lata temu
powinien dostać order wirtutti prostitutti
WSSK
2 lata temu
Ktoś może zrozumieć, że nawołujesz do przemocy. I wtedy może trafić ci się niezawisły od Ziobry i PIS-u sędzia, który odpowiednio oceni twoje nawoływanie o „szczelaniu”.
ert
2 lata temu
Dlaczego na zdjęciu jest pokazane, że ksiądz daje komunię świętą na rękę? Dlaczego promuje się ten sposób przyjmowania komunii?! Dlaczego właśnie takie zdjęcie?! NIE WOLNO PRZYJMOWAĆ KOMUNII ŚWIĘTEJ NA RĘKĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
brawo
2 lata temu
Sekielscy jaki wspaniały odzew na wasz film ( czekam na prokuratora)
Bajka
2 lata temu
był molestowany w dzieciństwie-to przyszedł wyrównać rachunki
T.Kościuszko:
2 lata temu
"Księża będą zawsze wykorzystywać ciemnotę i przesądy ludu. Będą posługiwać się religią jak maską, pod którą kryje się obłuda i zbrodniczość ich poczynań".
Parafianin
2 lata temu
Po co to oburzenie na sprawcę napadu,przecież to napadł na nich ich parafianin i współwyznawca.Na pewno nie napadł na nich człowiek z innej wiary.Jak wiem to ludzie z innych wiar takich rzeczy nie robią.Może ten napadający był głodny i wystarczyło mu dać tylko dobrze się najeść a nie od razu wzywać Policję.Widocznie księża nie mieli akurat nic dobrego do zjedzenia na parafii.
Słowianin
2 lata temu
Jak agresywny sąsiad biega z siekierą po osiedlu to policja nic nie może. Ale tu proszę, 12 lat więzienia grozi i od razu areszt na 3 miesiące. Widać kto dla tego reżimu jest ważniejszy.
marianek
2 lata temu
Gdyby nasz kraj i władza była silna to facet by dostał 12 lat i odziedział co do dnia pracując po 12 h co dzień.Ale Polska to dno to tektura.
szklarz
2 lata temu
A gdyby to była synagoga , byłby wrzask na cały świat. Pamiętacie wybitą szybę?
Staś
2 lata temu
Wystarczy, gdy będzie uzasadniał napad że księża namawiali go na seks. Dla hetero seks z innym mężczyzną, a szczególnie z księdzem jest obrzydliwy i może wywołać agresję.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić