oprac. Robert Czykiel| 

"Masa" właśnie wyszedł na wolność. Jarosław Ł. w więzieniu spędził 3 lata

331

Jarosław Ł. pseudonim "Masa" zakończył tymczasowy areszt. Słynny były gangster z Pruszkowa jednak nie może opuszczać kraju, a niebawem ruszy proces.

"Masa" właśnie wyszedł na wolność. Jarosław Ł. w więzieniu spędził 3 lata
Jarosław Ł. ps. "Masa" wyszedł z więzienia (Newspix, Jarek Gorny)

Jarosław Ł. (wcześniej S.) pseudonim "Masa" trzy lata temu został tymczasowo aresztowany. Byłemu pruszkowskiemu gangsterowi postawiono aż 17 zarzutów. 58-latek miał m.in. dopuścić się oszustw o znacznej wartości, wręczać łapówki, czy zajmować się paserstwem towarów.

"Masa" wyszedł na wolność

Jak informuje TVP Info, "Masa" właśnie wyszedł na wolność. Sąd Okręgowy w Łodzi postanowił uchylić tymczasowy areszt. Nadal jednak nie może spać spokojnie.

Ł. ma zakaz opuszczania kraju. W dodatku musi trzy razy w tygodniu meldować się na policji i nie może opuszczać miejsca, które wskazał do tymczasowego pobytu. Nie może też kontaktować się z innymi oskarżonymi i pokrzywdzonymi.

"Wolnościowe środki zapobiegawcze skutecznie zabezpieczą prawidłowy tok procesu, a w szczególności powstrzymają oskarżonego od podejmowania działań destabilizujących tok procesu" - tłumaczy sąd.
Zobacz także: Mocne słowa Igora Tulei. Mówi o "politycznych gangsterach w garniturach"

Na przełomie czerwca i lipca ma ruszyć proces ws. "Masy". Grozi mu do 10 lat więzienia. Co ciekawe, przestępstw, o które jest oskarżony, dopuszczał się będąc już świadkiem koronnym. Na razie nic nie wskazuje na to, że zostanie pozbawiony tego statusu.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić