Anna Wajs-Wiejacka
Anna Wajs-Wiejacka| 

Mastalerek o wizycie u Trumpa. "Jestem pod gigantycznym wrażeniem"

27

Kilka dni temu prezydent Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem. O kulisach wizyty opowiedział sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Marcin Mastalerek. Polityk przyznał, że był w apartamencie Trumpa i był pod "gigantycznym wrażeniem". Co aż tak go zachwyciło?

Mastalerek o wizycie u Trumpa. "Jestem pod gigantycznym wrażeniem"
Marcin Mastalerek o kulisach wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w apartamencie Donalda Trumpa (Facebook)

W środę, 17 kwietnia podczas swojej wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda spotkał się z Donaldem Trumpem. Spotkanie odbyło się w Trump Tower na Manhattanie. Andrzej Duda po jego zakończeniu podkreśli, że "to było przyjacielskie spotkanie". Dodał, że przebiegało w "bardzo miłej atmosferze".

O wyprawie za ocean i spotkaniu z Donaldem Trumpem opowiedział Marcin Mastalerek. W programie "Fakt Live" sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP podkreślił, że był obecny w trakcie spotkania prezydentów. Zdradził, że był pod "gigantycznym wrażeniem".

Ja byłem podczas rozmowy prezydenta w apartamencie Donalda Trumpa i jestem pod gigantycznym wrażeniem, jak prezydent Duda spokojnie tłumaczył wszystkie zawiłości naszego regionu — stwierdził Mastalerek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Broń nuklearna w Polsce? "Bardzo potrzebne"

Prezydencki minister przy okazji wbił szpilę oponentom politycznym prezydenta Dudy. Mastalerek w trakcie wspomnianego wywiadu podkreślił, że premier Tusk powinien brać przykład z głowy państwa, który jego zdaniem, zamiast tylko mówić o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo, działa.

Mastalerek stawia prezydenta Dudę za wzór dla rządu

Marcin Mastalerek podkreślił, że prezydent Duda stara się rozmawiać z przedstawicielami obu stron amerykańskiej sceny politycznej. Przypomniał o spotkaniu polskiego prezydenta z Mikiem Johnsonem, spikerem Izby Reprezentantów i równoczesnych rozmowach z przedstawicielami demokratów. - A wówczas premier Donald Tusk obrażał Republikanów na Twitterze — dodał Mastalerek.

Do obecnego premiera prezydencki minister wracał kilkukrotnie w trakcie rozmowy. Podkreślił, że bardzo cieszy go deklaracja Donalda Tuska o tym, że bezpieczeństwo kraju jest najważniejsze, ale jego zdaniem słowa to za mało. - Uważam, że w sprawach bezpieczeństwa powiem to już kolejny raz, premier Donald Tusk powinien podążać śladami prezydenta Dudy — podkreślił minister.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić