Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Masz te krople? Jeśli tak, wyrzuć je do kosza

1

Popularne krople na uspokojenie znikają z aptek w całej Polsce. Wycofano je ze względu na wadę jakościową. Problem dotyczy jednej partii. Jeżeli masz w domu lek z wadliwej serii, lepiej wyrzuć go do kosza.

Masz te krople? Jeśli tak, wyrzuć je do kosza
Popularne krople na uspokojenie znikają z aptek (Pixabay)

Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF) wycofuje jedną serię produktu "krople uspokajające spokojne" GEMI. Ma to związek z wykryciem wady jakościowej w tym preparacie.

Dlaczego GIF postanowił wycofać krople z obrotu? Przyczyna to rozbieżności dotyczące składu produktu. Przeprowadzono badania, które wykazały, że skład kropli nie spełniał wymagań określonych w dokumentacji dla ogólnej liczby drobnoustrojów tlenowych - TAMC.

Zobacz także: Warszawa. Maksym zaczął strajk głodowy. "Zamierzam głodować do skutku". Domaga się reakcji UE

Uznano, że to wada jakościowa produktu. Jednocześnie zauważono, że może być ona groźna dla zdrowia. Ze sprzedaży wycofana została jedna seria tego preparatu. Ze skutkiem natychmiastowym.

Krople na uspokojenie wycofane. GIF podaje szczegóły

Poinformowano, jakie dokładnie krople zostały wycofane z obrotu:

Krople uspokajające spokojne (Guttae Sedative), krople doustne, butelka 35 g. Numer serii: 011219, data ważności: 31.10.2022 r. Podmiotem odpowiedzialnym jest Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej '"GEMI"


Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić