Mateusz Kijowski szuka pracy. Były lider KOD chce być dyrektorem

138

Przed laty dał się poznać jako obrońca demokracji oraz wróg Prawa i Sprawiedliwości. Potem usunął się w cień, a Polska usłyszała o nim, gdy okazało się, że został... fryzjerem. Najwidoczniej ta praca mu nie odpowiada, bo postanowił poszukać nowego zajęcia.

Mateusz Kijowski szuka pracy. Były lider KOD chce być dyrektorem
Mateusz Kijowski jest bezrobotny. Wcześniej był szefem KODu (Getty Images, Wiktor Szymanowicz / Barcroft Media)

Gdy stanął na czele Komitetu Obrony Demokracji, usłyszała o nim cała Polska. Walczył z Prawem i Sprawiedliwości, gościł u boku polityków opozycji i udzielał setek wywiadów. Z wykształcenia jest informatykiem, jednak w kolejnych latach udowodnił, że żadnej pracy się nie boi.

W 2017 roku wystąpił z organizacji i zrezygnował z funkcji przewodniczącego jej zarządu w regionie Mazowsze. Napisał też, że "formuła, którą przyjął KOD w grudniu 2015 wyczerpała się".

W 2020 roku można było go spotkać w jednym z salonów fryzjerskich na warszawskiej Woli. Zdaje się że, kariera fryzjerska nie była do końca jego wymarzoną ścieżką kariery, gdyż jak ustaliliśmy, obecnie Kijowski szuka pracy.

Witam wszystkich. Proszę Was o wsparcie w poszukiwaniu nowego miejsca pracy. Z góry dziękuje za wszelkie kontakty, porady lub możliwości, które możecie zaoferować – napisał Mateusz Kijowski na portalu LinkedIn.

Gdy jedna z użytkowniczek platformy podesłała mu link do firmy poszukującej specjalistów, były lider KOD zareagował z dozą sceptycyzmu. - Od ponad czterech lat realizuję takie porady. Bez skutku. Nie wiem, czy jest w Polsce firma poszukująca pracowników, do której bym w tym czasie nie aplikował, jeżeli oferuje stanowiska, do których mam jakiekolwiek kwalifikacje - przyznał z żalem.

Chce być dyrektorem

Co ciekawe, w preferencjach dotyczących ofert pracy Kijowski zaznaczył opcje takie jak dyrektor ds. IT, kierownik projektu, czy senior project manager. To może oznaczać, że marzy mu się wyższa posada. Cóż, w swoim CV posiada wszak doświadczenie na stanowisku dyrektora zarządzającego, czy nawet prezesa zarządu.

Próbowaliśmy skontaktować się z nim telefonicznie w tej sprawie, jednak nie odpowiadał na nasze próby kontaktu.

Musiał usunąć się w cień

Mimo iż wycofał z mocnego politycznego, wciąż pojawia się na antyrządowych manifestacjach. W mediach społecznościowych także aktywnie żyje najnowszymi informacjami z kraju.

Przypomnijmy, że Kijowski usunął się w cień po ujawnieniu afery fakturowej z nim w roli głównej. Został oskarżony o przywłaszczenie pieniędzy i poświadczenie nieprawdy. Chodzi o wystawianie fikcyjnych faktur na kwotę 121 tys zł. Wcześniej jego osoba rozgrzewała opinię publiczną, gdy wyszło na jaw, że nie ma problem z uiszczaniem alimentów na swoje dzieci z poprzedniego związku.

Zobacz także: Dziennikarz zaskoczył posłankę Lewicy. Padło konkretne pytanie
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić