Mateusz Morawiecki prezydentem? Bardzo wymowna odpowiedź

50

"Super Express" rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim na temat jego politycznych planów. Szef rządu przekazał, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, to chciałby pozostać premierem. A co z ewentualną prezydenturą? Również i do tej kwestii odniósł się 55-letni polityk.

Mateusz Morawiecki prezydentem? Bardzo wymowna odpowiedź
Mateusz Morawiecki (Getty Images, 2018 Getty Images)

Mateusz Morawiecki od 2017 roku jest premierem Polski. Wcześniej spełniał się jako prezes zarządu Banku Zachodniego WBK (2007-2015), a także członek Rady Gospodarczej przy rządzie Donalda Tuska (2010-2012), wiceprezes Rady Ministrów (2015-2017), minister rozwoju (2015-2016), minister rozwoju i finansów (2016-2018), minister sportu (2019), a także minister cyfryzacji (2020-2023).

Od 2019 roku jest posłem na sejm IX kadencji, a od 2021 - wiceprezesem Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z "Super Expressem" mówił o swoich politycznych planach. Zaznaczył, że chciałby pozostać premierem, jeżeli PiS wygra wybory parlamentarne. Poza tym zapewnił, że ani trochę nie zmęczyła go codzienna praca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Wyjazd tańszy o 100 zł nie wystarczy". O pasażerów z Warszawy stara się aż pięć lotnisk

Morawiecki nie ukrywa, że nie wszystko udało się zrealizować przez minione lata rządów PiS. - Przede wszystkim to polityka mieszkaniowa. Chcemy jednak w następnej kadencji zwiększyć dostęp ziemi budowlanej, uwzględniając to w planach zagospodarowania przestrzennego poszczególnych miast - wyznał.

Ale jestem przekonany także, że trzeba jak najbardziej ułatwiać budowę domów prywatnych czy budowę mieszkań dla spółdzielców. Proszę jednak pamiętać, że nawet mimo problemów w minionym roku oddano do użytku najwięcej mieszkań w historii III Rzeczypospolitej - 240 tysięcy - kontynuował szef rządu.

Mateusz Morawiecki o wyborach i prezydenturze

W trakcie wywiadu dla "SE" Mateusz Morawiecki mówił również o zbliżających się wyborach. - Wszystkie nasze plany wyborcze pokażemy w stosownym czasie. Dzisiaj sztaby wyborcze pracują nad tym, a na połowę maja planujemy kolejną wielką debatę, z której mają się wyłonić pierwsze punkty naszego programu wyborczego - zaznaczył.

A jak zareagował na pytanie o to, czy chciałby zostać prezydentem? - Pomyślę o tym w przyszłości, teraz na horyzoncie są zupełnie inne zadania - podsumował krótko Mateusz Morawiecki.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić