o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Mateusz Morawiecki w Budapeszcie. Decyzja ws. budżetu UE

30
Podziel się

Mateusz Morawiecki przyleciał do Budapesztu gdzie spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Na konferencji prasowej poruszono temat weta ws. budżetu Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki w Budapeszcie. Decyzja ws. budżetu UE
Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z Viktorem Orbanem. (PAP)
bDJPJNvp

Premier Mateusz Morawiecki przyleciał do Budapesztu gdzie spotkał się z Viktorem Orbanem. Tematem rozmów szefów rządów były trwające negocjacje dotyczące budżetu Unii Europejskiej. Na wspólnej konferencji prasowej przedstawili swoje stanowiska.

Tu chodzi o suwerenność i niezależność naszych ojczyzn, to spotkanie było dziś bardzo dobre. Mamy obecnie ogromną dyskusję w Parlamencie Europejskim, Komisji Europejskiej - mówił węgierski premier.
bDJPJNvr

"Unii Europejskiej grozi rozpad"

Wiktor Orban dodał także, że potrzebne będzie rozwiązanie, które pogodzi podejście wszystkich państw członkowskich. Chwilę później głos zabrał premier - Polski Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Budżet UE stanie się zdradą Węgier? Ryszard Czarnecki wprost
Rozwiązanie Brukseli grozi rozpadem Unii Europejskiej. Prawo wtórne nie może omijać prawo pierwotne: to tak jakby nad konstytucją postawić rozporządzenie - powiedział premier.
bDJPJNvx
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJPJNvS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
Joseph
3 miesiące temu
Mamy to w Polsce. Rozporządzenia są nad Konstytucją!!!
dede
3 miesiące temu
to nie unii grozi rozpad tylko pis-owi grozi zagłada
Karol
3 miesiące temu
To nie będzie rozpad bo 25 krajów zostaje.To będzie zwykły wypad.Polak Węgier dwa bratanki.I do veta i do szklanki.
bDJPJNvT
ziutek2225
3 miesiące temu
Pożal sie boże polityk - rozlicz żonę !!!.
Gość.
3 miesiące temu
Ludzie ratunku, ratunku, ratunku. Gdzie nam obywatelom przyszło żyć? Dlaczego Polaków spotykają takie historię Dlaczego nie możemy żyć w normalnym kraju, spokojnie pracować, płacić podatki i funkcjonować jak normalni ludzie. Za co znowu taka kara,? Ludzie pomocy!! Ludzie, wytłumaczcie mi to!!??
Najnowsze komentarze (30)
heton
3 miesiące temu
od nowego roku będę podyżki prądu odczujemy to boleśnie rząd motywuje to wzrostem kosztów produkcji energi elektrycznej jak i oplatom za emisję Co2 który elektrownie emitują w największych ilościach. Możemy zamknąć kilka elelktowni tych węglowych i kupować Energię elektrycznę z Białorusi za 70% ceny w stosunku do naszego drogiego prądu. Rachunki by nam nie wsrosły i mielibyśmy czystsze powietrze a unia mniej uwag do naszej kopcącej gospodarki. Ale ne pewno tek nie będzie bo gdzie ekonomia najwaniejsze jest słuchać USA i jej polityki . Więć Będziemy bulić za idiotów na górze i narzekac że oplaty za prąd mogłyby być nawet niższe ale nie są bo ktoś z zagranicy znowu nam czegś zakazuje ingeruje w nasze decyzje.
gość
3 miesiące temu
Jak się obudzimy to dzięki Orbanowi możemy być dzielnicą większą Rosji. Nie więżę temu oszustowi. Morawiecki powinien uważać na niego.
Prawy
3 miesiące temu
KONSTYTUCJA
Prawy
3 miesiące temu
KONSTYTUCJA
Prawy
3 miesiące temu
KONSTYTUCJA
Prawy
3 miesiące temu
KONSTYTUCJA
Woll
3 miesiące temu
Jeżeli pamięć mnie nie zawodzi to stojący muszą być w kagańcach ,siedzących kagańce nie obowiązują
wizja
3 miesiące temu
Po Polexicie obudzimy się w sowieckiej Republice Polszy.
bDJPJNvL
politico
3 miesiące temu
nasz najbliższy sojusznik, czyli Victor Orban ma akurat doskonałe relacje z Władimirem Putinem”.
politico
3 miesiące temu
Jeśli Polska ma złe relacje z Rosją, a równocześnie zdołała się pokłócić o historię z Ukrainą, z Białorusią ma relacje nijakie, z Francją relacje są zamrożone, a teraz pokłóci się z Niemcami, to pozostaną nam już tylko relacje z USA. Przy nadmiernym jednak postawieniu wszystkiego na relacje z Donaldem Trumpem, może się okazać, że jeśli Trump przegrł wybory, Polska pozostanie de facto osamotniona i przyjdzie nam mierzyć się z Rosją już wyłącznie za pomocą mitycznego, bo nadal istniejącego tylko w teorii, Trójmorza, w którym – co gorsza – nasz najbliższy sojusznik, czyli Victor Orban ma akurat doskonałe relacje z Władimirem Putinem”.
Olo
3 miesiące temu
W Pan, Panie Morawiecki czasami nie stawiał rozporządzenia nad konstytucję? Jesteś zwykłym obłudnikiem. Okradłes własnych obywateli, karzac im płacić mandaty za brak maseczki.
Tymi
3 miesiące temu
To się spotkało dwóch mocarzy. CNN przerwalo program aby ich pokazać. Jak w 1939.
Rafał
3 miesiące temu
Jestem za wyjściem z tego Euro-kołchozu ,lepiej biedniej ale u siebie
Sidematic
3 miesiące temu
Morawiecki w lipcu zgodził się nie tylko na te zapisy o praworządności ale też na to żeby Unia zaciągała kredyty w imieniu państw członkowskich. Bez żadnej kontroli ze strony państw.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić