o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Aldona Brauła
|

Mateusz Morawiecki w Budapeszcie. Decyzja ws. budżetu UE

30
Podziel się

Mateusz Morawiecki przyleciał do Budapesztu gdzie spotkał się z premierem Węgier Viktorem Orbanem. Na konferencji prasowej poruszono temat weta ws. budżetu Unii Europejskiej.

Mateusz Morawiecki w Budapeszcie. Decyzja ws. budżetu UE
Mateusz Morawiecki na wspólnej konferencji z Viktorem Orbanem. (PAP)
bECuIXLV

Premier Mateusz Morawiecki przyleciał do Budapesztu gdzie spotkał się z Viktorem Orbanem. Tematem rozmów szefów rządów były trwające negocjacje dotyczące budżetu Unii Europejskiej. Na wspólnej konferencji prasowej przedstawili swoje stanowiska.

Tu chodzi o suwerenność i niezależność naszych ojczyzn, to spotkanie było dziś bardzo dobre. Mamy obecnie ogromną dyskusję w Parlamencie Europejskim, Komisji Europejskiej - mówił węgierski premier.
bECuIXLX

"Unii Europejskiej grozi rozpad"

Wiktor Orban dodał także, że potrzebne będzie rozwiązanie, które pogodzi podejście wszystkich państw członkowskich. Chwilę później głos zabrał premier - Polski Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Budżet UE stanie się zdradą Węgier? Ryszard Czarnecki wprost
Rozwiązanie Brukseli grozi rozpadem Unii Europejskiej. Prawo wtórne nie może omijać prawo pierwotne: to tak jakby nad konstytucją postawić rozporządzenie - powiedział premier.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECuIXMy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(30)
heton
10 miesięcy temu
od nowego roku będę podyżki prądu odczujemy to boleśnie rząd motywuje to wzrostem kosztów produkcji energi elektrycznej jak i oplatom za emisję Co2 który elektrownie emitują w największych ilościach. Możemy zamknąć kilka elelktowni tych węglowych i kupować Energię elektrycznę z Białorusi za 70% ceny w stosunku do naszego drogiego prądu. Rachunki by nam nie wsrosły i mielibyśmy czystsze powietrze a unia mniej uwag do naszej kopcącej gospodarki. Ale ne pewno tek nie będzie bo gdzie ekonomia najwaniejsze jest słuchać USA i jej polityki . Więć Będziemy bulić za idiotów na górze i narzekac że oplaty za prąd mogłyby być nawet niższe ale nie są bo ktoś z zagranicy znowu nam czegś zakazuje ingeruje w nasze decyzje.
gość
10 miesięcy temu
Jak się obudzimy to dzięki Orbanowi możemy być dzielnicą większą Rosji. Nie więżę temu oszustowi. Morawiecki powinien uważać na niego.
Prawy
10 miesięcy temu
KONSTYTUCJA
bECuIXMz
Prawy
10 miesięcy temu
KONSTYTUCJA
Prawy
10 miesięcy temu
KONSTYTUCJA
Prawy
10 miesięcy temu
KONSTYTUCJA
Woll
10 miesięcy temu
Jeżeli pamięć mnie nie zawodzi to stojący muszą być w kagańcach ,siedzących kagańce nie obowiązują
wizja
10 miesięcy temu
Po Polexicie obudzimy się w sowieckiej Republice Polszy.
politico
10 miesięcy temu
nasz najbliższy sojusznik, czyli Victor Orban ma akurat doskonałe relacje z Władimirem Putinem”.
politico
10 miesięcy temu
Jeśli Polska ma złe relacje z Rosją, a równocześnie zdołała się pokłócić o historię z Ukrainą, z Białorusią ma relacje nijakie, z Francją relacje są zamrożone, a teraz pokłóci się z Niemcami, to pozostaną nam już tylko relacje z USA. Przy nadmiernym jednak postawieniu wszystkiego na relacje z Donaldem Trumpem, może się okazać, że jeśli Trump przegrł wybory, Polska pozostanie de facto osamotniona i przyjdzie nam mierzyć się z Rosją już wyłącznie za pomocą mitycznego, bo nadal istniejącego tylko w teorii, Trójmorza, w którym – co gorsza – nasz najbliższy sojusznik, czyli Victor Orban ma akurat doskonałe relacje z Władimirem Putinem”.
Olo
10 miesięcy temu
W Pan, Panie Morawiecki czasami nie stawiał rozporządzenia nad konstytucję? Jesteś zwykłym obłudnikiem. Okradłes własnych obywateli, karzac im płacić mandaty za brak maseczki.
Tymi
10 miesięcy temu
To się spotkało dwóch mocarzy. CNN przerwalo program aby ich pokazać. Jak w 1939.
Rafał
10 miesięcy temu
Jestem za wyjściem z tego Euro-kołchozu ,lepiej biedniej ale u siebie
bECuIXMr
Sidematic
10 miesięcy temu
Morawiecki w lipcu zgodził się nie tylko na te zapisy o praworządności ale też na to żeby Unia zaciągała kredyty w imieniu państw członkowskich. Bez żadnej kontroli ze strony państw.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić