Owinął córeczkę kurtką. Strażak wydobył z gruzów ciało własnego dziecka

14

W Surfside na Florydzie, gdzie doszło do zawalenia się 12-piętrowego budynku mieszkalnego wciąż trwają poszukiwania zaginionych osób. W piątek w gruzach apartamentowca znaleziono kolejne szczątki 4 osób, w tym 7-letniej córki jednego ze strażaków pracujących w Miami. Liczba ofiar śmiertelnych katastrofy wzrosła do 22. Za zaginionych uznano 126 osób.

Owinął córeczkę kurtką. Strażak wydobył z gruzów ciało własnego dziecka
W Surfside na Florydzie doszło do zawalenia się 12-piętrowego budynku mieszkalnego. (PAP)

24 czerwca w Surfside pod Miami częściowo zawalił się 12-piętrowy budynek. Na miejscu wciąż pracującą ratownicy. Wczoraj w gruzach znaleziono ciało kolejnych czterech osób. Wśród ofiar była 7-letnia córka strażaka z Miami, który pracował na miejscu katastrofy.

To już trzecie dziecko, którego ciało znaleziono w gruzach apartamentowca. Ojciec dziewczynki i jej wujek, który także jest strażakiem, czuwali na miejscu tragedii od kilku dni. Jak podają lokalne media, ojciec dziewczynki był również na miejscu, gdy znaleziono szczątki 7-latki. Zrozpaczony ojciec owinął córeczkę swoją kurtkę i umieścił na noszach małą amerykańską flagę.

Wydobywanie każdej ofiary jest niezwykle trudne. Zeszłej nocy było jeszcze gorzej, gdy wyciągaliśmy z gruzów ciało córki naszego kolegi strażaka. Jako strażacy robimy to, co robimy - to swego rodzaju powołanie. Ale mimo wszystko to odbija na nas piętno - tłumaczył szef straży pożarnej hrabstwa Miami-Dade Alam Cominsky.

Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w piątek 2 lipca do 22. Zaginionych jest 126 osób

Burmistrz hrabstwa Miami-Dade Daniella Levine Cava poinformowała, że podpisała dokumenty o nakazie rozbiórki pozostałej części apartamentowca. "Nadal oceniamy wszystkie ewentualne skutki i ustalamy najlepszy termin, by rozpocząć rozbiórkę" - poinformowała.

Lokalne władze nakazały także ewakuację innego pobliskiego apartamentowca Cestview Towers, który został uznany za niebezpieczny. Mieszkańcom nakazano natychmiastowe opuszczenie budynku, po tym, jak inżynierowie wykryli poważne problemy z betonem i elektrycznością - powiedział Arthur Sorey z władz miasta North Miami Beach.

Zobacz także: Kuba. Zaskakujący finał wizyty w delfinarium
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić