Rafał Strzelec| 

Miasto przeprasza za posłankę PiS. Policja w akcji

261

Miasta, miasteczka i wsie w Polsce są poobklejane i poobwieszane plakatami z twarzami polityków. Widać, że wybory zbliżają się wielkimi krokami. Niektóre banery, zamiast promować kandydatów, mają na celu im... zaszkodzić. Tak jest w przypadku posłanki PiS Barbary Dziuk, której ktoś robi negatywną kampanię w jej powiecie.

Miasto przeprasza za posłankę PiS. Policja w akcji
Policja sprawdza, kto wywiesił baner z Barbarą Dziuk (Facebook, Getty Images, Monika Gruszewicz)

Barbara Dziuk (PiS) startuje w wyborach parlamentarnych 2023 z okręgu nr 29 (Bytom, Gliwice, Zabrze, powiaty gliwicki i tarnogórski). Jeśli uda się jej zyskać wystarczające poparcie wyborców, zasiądzie w ławach sejmowych po raz trzeci z rzędu.

Posłanka PiS ma swoje grono wielbicieli, ale nie brakuje także osób, które nie chcą, by Barbara Dziuk reprezentowała je w Sejmie.

Tarnowskie Góry przepraszają za Barbarę Dziuk

Ostatnie dni nie są zbyt dobre dla posłanki PiS. Głośno jest o wtargnięciu do jej biura poselskiego. Jak relacjonowała Polska Agencja Prasowa, 54-latek wszedł do biura poselskiego, a następnie wtargnął do pomieszczenia służbowego i nie chciał go opuścić. Groził pracownikom biura, że zrobi im zdjęcia i umieści je w mediach społecznościowych z obraźliwymi komentarzami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Do Niemiec ich", "sprzedali Polskę". Seniorzy z Warszawy dosadnie przed wyborami

Mężczyzna miał także wziąć sobie plakat wyborczy i przykleił na przyniesioną tablicę. Domagał się poprawy warunków w zakładzie karnym. Nieproszonego gościa ujęła policja.

To nie był jedyny skandal związany z Barbarą Dziuk. Kilka dni temu na płocie posesji przy ulicy Jaśminowej w Nowym Chechle pojawił się plakat z jej twarzą. - Tarnowskie Góry przepraszają za Barbarę Dziuk - taki napis widnieje na banerze.

Na razie nie wiadomo, kto stoi za umieszczeniem go na płocie. Okazuje się, że sprawą także zajmuje się policja.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Policja wszczęła postępowanie z urzędu po uprzednio otrzymanej informacji telefonicznej od osoby informującej o zdarzeniu. Wpłynęło zgłoszenie czy jest zgoda właściciela działki na powieszenie tam baneru i czy nie doszło do zniesławienia - przekazał lokalnemu serwisowi gwarek.com.pl Kamil Kubica, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach.

Barbara Dziuk jest aktywna w mediach społecznościowych, ale na razie nie odniosła się do sprawy umieszczenia baneru w Nowym Chechle. Zamiast tego zachęca sympatyków, by pomogli umieszczać jej plakaty w miejskiej przestrzeni.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić