aktualizacja 

Mieszkańcy tyle pili, że im zabronili. Nowy zakaz w Chrzanowie

90
Podziel się:

Na bardzo niecodzienny pomysł wpadli radni Chrzanowa (woj. małopolskie). Aby ukrócić pijaństwo w mieście, zdecydowano się na wprowadzenie nocnej prohibicji. Zakaz sprzedaży napojów alkoholowych będzie obowiązywał między godz. 23 a 6. Uchwała w tej sprawie wejdzie w życie 14 dni od ogłoszenia jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego.

Mieszkańcy tyle pili, że im zabronili. Nowy zakaz w Chrzanowie
W Chrzanowie już wkrótce obowiązywać będzie nocny zakaz sprzedaży alkoholu (zdj. ilustracyjne) (Adobe Stock)

Z kontrowersyjną inicjatywą wyszedł burmistrz Chrzanowa Robert Maciaszek. Nocny zakaz sprzedaży alkoholu obejmie wszystkie punkty handlowe w mieście, posiadające w swojej ofercie napoje alkoholowe przeznaczone do spożywania poza miejscem sprzedaży. Uchwałę poparło 10 radnych, 9 było przeciw, a 2 wstrzymało się od głosu.

Chrzanów. Mieszkańcy boją się wychodzić na ulicę. Problem rozwiązać ma zakaz sprzedaży alkoholu

Burmistrz podkreśla, że nowe przepisy mają ograniczyć problem zakłócania ciszy nocnej. Ma także ukrócić proceder spożywania przez mieszkańców alkoholu w miejscach publicznych.

W gminie Chrzanów powszechnie znany jest problem zakłócania w godzinach nocnych porządku publicznego przez osoby będące pod wpływem alkoholu, w szczególności dotyczy to okolic punktów sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży – podkreślono w uzasadnieniu uchwały.

Robert Maciaszek zaznacza, że wielu mieszkańców Chrzanowa boi się nocą wychodzić na ulicę. Ma być to powodowane osobami będącymi pod wpływem alkoholu, które zakłócają porządek publiczny zwłaszcza w nocy. Dlatego właśnie zakaz sprzedaży alkoholu obowiązywał będzie od godz. 23 do 6.

Wprowadzenie ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych wpłynie na ograniczenie dostępności alkoholu, a tym samym zmniejszenie jego sprzedaży, a co za tym idzie liczbę negatywnych następstw spożywania alkoholu – konkluduje burmistrz.

Nocna prohibicja w Małopolsce. Na podobny krok zdecydowało się Zakopane

Okazuje się, że Chrzanów to nie pierwsze miasto w Małopolsce, które wprowadziło podobne przepisy. Podobna uchwała obowiązuje od początku miesiąca w Zakopanem, gdzie w godzinach nocnych również nie można kupić w sklepie alkoholu. Zastosowanie takiego rozwiązania rozważają także chociażby władze Krakowa.

Obejrzyj także: Wraca prohibicja. Samorząd zdecyduje czy w nocy kupimy alkohol

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić