Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 

Migrant ugodził nożem polskiego żołnierza. Wiemy, w jakim jest stanie

Jak informują przedstawiciele Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, znany jest stan żołnierza rannego przez nielegalnego migranta na granicy z Białorusi. Wojskowy, który trafił do szpitala, jest w stabilnym i niezagrażającym życiu.

Migrant ugodził nożem polskiego żołnierza. Wiemy, w jakim jest stanie
Znany jest stan żołnierza, który został ugodzony nożem na granicy z Białorusią (PAP, Pixabay, Michał Zieliński)

Przypomnijmy, że żołnierz trafił do szpitala we wtorek (28.05) około godziny 4:30 podczas patrolu przy granicy z Białorusią w pobliżu miejscowości Dubicze Cerkiewne. W trakcie wykonywania swoich obowiązków, funkcjonariusz został ugodzony nożem przez migranta, który znajdował się przy granicy z Białorusią.

Wiadomo już, w jakim stanie jest polski wojskowy. Mjr Magdalena Kościńska, rzecznik 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej przekazała w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że "jego stan jest stabilny".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ukraina obawia się imigrantów z Białorusi. Dodatkowe siły skierowane na granicę
Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Rodzina rannego została powiadomiona oraz objęta opieką psychologiczną i wsparciem ze strony wojska - poinformowała przedstawicielka jednostki.

Stan żołnierza stabilny. Coraz więcej ataków agresji

Służący na granicy żołnierz trafił do szpitala w Hajnówce. Przypomnijmy, że jego obecność w tym rejonie wynikała ze wspólnych patroli: straży granicznej i wojska.

Działającym na granicy funkcjonariuszom nie udało się zatrzymać napastnika, który uciekł w głąb Białorusi. Okazuje się, że polskie służby w ostatnim czasie zmagają się z coraz większą agresją ze strony migrantów, którzy starają się nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską.

Ostatnio spotykamy się z bardzo dużą agresją ze strony migrantów. Strzelają z procy, rzucają kamieniami, żołnierze cały czas starają się reagować - przekazała w rozmowie z PAP mjr Magdalena Kościńska.

Dodajmy, że w sprawę zaangażowało się Ministerstwo Obrony Narodowej i MSWiA. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Czesław Mroczek przekazał, że "resort będzie podejmował kroki w celu ochrony żołnierzy, policjantów, straż graniczną".

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić