Angelika Karpińska| 

Bogacz z Jordanowa oskarżony o próbę poczwórnego zabójstwa

241

Przed sądem w Krakowie toczy się proces 49-letniego Józefa L., który jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa czterech osób. Milioner twierdzi, że działał w samoobronie.

Bogacz z Jordanowa oskarżony o próbę poczwórnego zabójstwa
Milioner oskarżony o próbę zabójstwa 4 osób (Policja)

Józef L. jest znanym biznesmenem, właścicielem Galerii Jordanowskiej, stacji benzynowej, karczmy i sklepu. W lutym 2020 r. pod należącą do niego galerią handlową doszło do dramatu.

Wieczorem na parkingu zebrało się mnóstwo samochodów. Zaniepokojeni pracownicy galerii zawiadomili o zgromadzeniu właściciela. Józef L. był wówczas z żoną i jedną z pracownic w swojej karczmie.

49-latek sądził, że to "ustawka" i powiedział żonie, by wezwała policję. Gdy funkcjonariusze nie zareagowali na wezwanie, mężczyzna postanowił pojechać na miejsce.

Dramat pod Galerią Jordanowską. Biznesmen zaatakował nożem 4 mężczyzn

Między właścicielem galerii a młodymi ludźmi doszło do kłótni i szarpaniny, podczas której Józef L. zaatakował nożem czterech mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat. Najciężej ranny został 23-letni Mateusz J., który miał przebite płuco i wątrobę.

Jak podaje "Gazeta Krakowska" 49-latek zaprzecza zarzutom i twierdzi, że młodzi mężczyźni byli agresywni, a on działał w samoobronie. Na rozprawie przyznał jednak, że chce spotkać się z pokrzywdzonymi i w więzieniu napisał do nich listy.

Chcę się tu z nimi spotkać na sali rozpraw, uścisnąć dłoń, porozmawiać - powiedział.

Milionerowi za usiłowanie zabójstwa czterech osób grozi dożywocie. Cały czas pozostaje w areszcie. Jednym z jego obrońców jest były minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski.

Zobacz także: Bestia znad Wołgi złapana. Jest podejrzany o zabicie 26 kobiet

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić