Mocne wideo z Winnicy. Rosjanie ostrzelali miasto rakietami

Rosyjscy żołnierze wzięli sobie za główny cel największe miasta Ukrainy. Od pierwszego dnia napaści próbują zdobyć Kijów, a teraz wzięli sobie za cel kolejną metropolię. W kierunku Winnicy posłali rakiety, a w mediach społecznościowych pojawiły się szokujące nagrania z ataku.

Mocne wideo z Winnicy. Rosjanie ostrzelali miasto rakietami
Rakiety spadły w okolice lotniska miasta Winnica (Twitter, @Buckarobanza)

Winnica leży w środkowej części Ukrainy nad rzeką Boh. Mieści się tam jedyny w tym regionie port lotniczy obsługujący międzynarodowe rejsy. Jeszcze przed wybuchem wojny można było z niego dolecieć m.in. do Warszawy.

Winnica zaatakowana. Wstrząsające relacje wideo z oblężonego miasta

Jak wynika z materiałów zamieszczonych w mediach społecznościowych, to właśnie lotnisko jest obecnie głównym celem rosyjskich ataków. Na jednym z filmów zarejestrowano wybuchy, które najprawdopodobniej zostały spowodowane przez wystrzelenie nieprzyjacielskich rakiet.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Doniesienia zaniepokojonych internautów potwierdził również NEXTA. Jak podano na oficjalnym profilu portalu informacyjnego na Twitterze, Winnica została zaatakowana. Dołączono także materiał wideo z uchwyconym dymem po wystrzelonych rakietach.

Winnica została zaatakowana – podał NEXTA.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz też: Myśliwce z Polski dla Ukrainy? "Jest to możliwe"
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić