Morawiecki jest na Facebooku od 2 lat. Przypomniał swoją sporą wpadkę

48

To już 2 lata, odkąd premier Mateusz Morawiecki założył swoje konto na Facebooku. Poinformował o tym w czwartek wieczorem, jednocześnie przypominając swoją wpadkę sprzed lat, do której doszło na obchodach 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii. To był także pierwszy wpis na Facebooku opublikowany przez Mateusza Morawieckiego.

Morawiecki jest na Facebooku od 2 lat. Przypomniał swoją sporą wpadkę
Mateusz Morawiecki ma konto na Facebooku od dwóch lat. (Fot. AKPA)

Mateusz Morawiecki otrzymał na Facebooku powiadomienie, z którego wynika, że minęło dokładnie 2 lata, odkąd założył swoje konto na tym portalu. Z okazji tego wydarzenia premier postanowił poruszyć ważny temat, związany z czerpaniem informacji z social mediów, co niesie za sobą masę zagrożeń, a co, według podanych przez niego statystyk, robi już bagatela 36 proc. obywateli.

Według jednych z najnowszych badań Facebook stanowi już główne źródło informacji dla ponad 36 proc. internautów. Czy to dobrze? Ocenę pozostawiam komentującym - rozpoczął debatę premier.

W swoim wpisie Morawiecki postanowił także pokazać, że ma dystans do siebie. Zaprezentował zdjęcie, które opublikował na swoim profilu społecznościowym jako pierwsze - 5 sierpnia 2019 roku. Dotyczy ono przypadkiem zarejestrowanej wpadki.

Morawiecki używa swojej wpadki na obchodach lądowania w Normandii do pokazania, że... zawsze i wszędzie śledzi to, co obywatele mają do powiedzenia

Właśnie trwały obchody 75. rocznicy lądowania aliantów w Normandii. W obchodach wzięła udział m.in. Elżbieta II, a także Donald Trump czy Justin Trudeau. Również premier Polski został zaproszony do uczestnictwa w uroczystości.

Jako podsumowanie jedno z pierwszych zdjęć, które tu zamieściłem. Lata mijają - ale wiele się nie zmieniło. Może poza wielkością ekranów w telefonach i moimi okularami... - komentuje żartobliwie upływ czasu premier.

Wszyscy wspomnieni w skupieniu słuchali przygotowanych wystąpień, natomiast premier Morawiecki... wolał przeglądać Facebooka, jak sam przyznał.

Wiadomo, nie będę na Facebooku od rana do wieczora, ale jeśli tylko nadarzy się okazja, będę czytał wpisy, szukał ciekawych komentarzy i brał do serca każdą życzliwą opinię. Nawet w trakcie ważnych spotkań - brzmi opis zdjęcia, napisany przez premiera w sierpniu 2019 roku.

Kilku internautów już wypowiedziało się na temat ukazanej na fotografii sytuacji. Komentarze nie były pochlebne...

Faktycznie, niewiele się zmieniło, jest Pan dalej takim samym ignorantem wobec Polaków, jak wtedy wobec Królowej. Wstyd! - czytamy.
Wielki zaszczyt. Polski premier tak blisko Brytyjskiej Królowej - śmieje się ktoś inny.
Pewnie ekran jest nieźle porysowany od nosa - wbija szpilkę kolejny komentujący.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić