Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Mówią o stanie zdrowia Ziobry. Sroka oburzyła posłów Suwerennej Polski

319

Przewodnicząca komisji śledczej ds. Pegasusa chce w najbliższym czasie przesłuchać Zbigniewa Ziobrę. Posłanka Magdalena Sroka mówi o tym wprost. Przeciwni przesłuchaniu są z kolei parlamentarzyści Suwerennej Polski. - Ziobro jest ciężko schorowanym człowiekiem - oponuje poseł Michał Wójcik.

Mówią o stanie zdrowia Ziobry. Sroka oburzyła posłów Suwerennej Polski
Czy Zbigniew Ziobro będzie zeznawał przed komisją śledczą? (WP, WP)

Komisja śledcza ds. Pegasusa traktuje Zbigniewa Ziobrę jako jednego z kluczowych świadków. Posłance Magdalenie Sroce bardzo zależy na przesłuchaniu byłego ministra sprawiedliwości.

Dlaczego jest on tak ważny dla wyników śledztwa? Środki na zakup Pegasusa miały pochodzić z zarządzanego przez ministerstwo sprawiedliwości Funduszu Sprawiedliwości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Morawiecki podzielił się majątkiem. Kąśliwy głos z rządu
To za czasów Ziobry przekazano środki z Funduszu Sprawiedliwości na CBA, a CBA nie może być finansowane z budżetu państwa. Zbigniew Ziobro jako minister był dysponentem Funduszu Sprawiedliwości i to na nim spoczywał obowiązek w całej sprawie - powiedziała w rozmowie z Super Expressem Magdalena Sroka (Trzecia Droga).

Posłanka Trzeciej Drogi podkreśla, że "w najbliższym czasie Ziobro będzie wezwany na przesłuchanie przez komisję śledczą". Chociaż nie ma jeszcze konkretnego terminu, to decyzja już w tej sprawie zapadła.

Zbulwersowani posłowie Suwerennej Polski

Parlamentarzyści Suwerennej Polski są zbulwersowani działaniami Magdaleny Sroki. Podkreślają, że "stan Zbigniewa Ziobry jest bardzo ciężki", co w ich opinii uniemożliwia podejście do przesłuchania.

Domaganie się przez panią poseł Srokę przesłuchania za wszelką cenę Zbigniewa Ziobry jest nieludzkie. Każdy widział, jak ciężko schorowanym człowiekiem jest minister Ziobro. Walczy w tej chwili o życie - mówi Super Expressowi poseł Michał Wójcik.

Dodajmy jednak, że sam lider Suwerennej Polski zadeklarował, że weźmie udział w przesłuchaniu. Poprosił jednak, aby jego zdolność do zeznawania potwierdzili biegli.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić