Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Mówiła, że ją zgwałcił. Spędził 16 lat w więzieniu. Teraz kobieta go przeprosiła

342
Podziel się

Bestsellerowa pisarka Alice Sebold przeprosiła niesłusznie skazanego za jej zgwałcenie mężczyznę. Anthony Broadwater został uniewinniony w zeszłym tygodniu. Spędził w więzieniu 16 lat.

Mówiła, że ją zgwałcił. Spędził 16 lat w więzieniu. Teraz kobieta go przeprosiła
Pisarka przeprosiła uniewinnionego mężczyznę (Wikimedia Commons)

W swojej bestsellerowej książce "Lucky" Alice Sebold opisała, jak ​​została zgwałcona przez czarnego mężczyznę w tunelu, gdy była 19-letnią studentką Uniwersytetu Syracuse w Nowym Jorku. Niedługo po ataku kobieta zgłosiła policji, że widziała swojego oprawcę na ulicy. Wkrótce policja aresztowała Anthony’ego Broadwatera.

Skazany za gwałt pisarki został uniewinniony

Mimo że podczas policyjnego okazania Sebold wskazała mężczyznę stojącego obok niego, to Broadwater został osądzony, a ostatecznie skazany na 16 lat pozbawienia wolności na podstawie relacji pisarki i mikroskopowej analizy włosów.

Po zwolnieniu z więzienia w 1998 r. Broadwater pozostał w rejestrze przestępców seksualnych. Piętno gwałciciela miało duży wpływ na jego późniejsze życie. Mężczyzna zaczął pracę jako śmieciarz. Ożenił się, jednak zrezygnował z posiadania dzieci, ponieważ nie chciał, by cierpiały przez jego przeszłość.

22 listopada br. po ponownym rozpatrzeniu sprawy Broadwater został uniewinniony. Sąd stwierdził, że skazano go na podstawie niewystarczających i obecnie zdyskredytowanych dowodów - donosi BBC.

Oświadczenie pisarki. "Przepraszam"

Pisarka wyznała w swoim oświadczeniu, że spędziła ostatnie osiem dni, próbując "zrozumieć, jak to się mogło stać". Przeprosiła mężczyznę za swój udział w jego niesłusznym skazaniu.

Przepraszam przede wszystkim za to, że życie, które mogłeś prowadzić, zostało ci niesprawiedliwie skradzione i wiem, że żadne przeprosiny nie mogą zmienić tego, co ci się przydarzyło, i nigdy tego nie zmienią - powiedziała Sebold, cytowana przez BBC.

- Będę również zmagać się z faktem, że mój gwałciciel najprawdopodobniej nigdy nie zostanie złapany, mógł zgwałcić inne kobiety, a już na pewno nigdy nie odsiedzi kary w więzieniu, jak zrobił to pan Broadwater – dodała.

Według "Variety" "Lucky" sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy i zapoczątkowało karierę pisarki. Sebold następnie napisała "Nostalgię anioła", która została zekranizowana przez Petera Jacksona.

Zobacz także: Małgorzata Kidawa-Błońska o nowej definicji gwałtu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(342)
ojojoj
3 dni temu
chyba wiem jak powinny wyglądać przeprosiny...
przepraszam a...
3 dni temu
I co przepraszam i tyle?? A gdzie odszkodowanie za 16 lat niesłusznego skazania?? Pani pisarka powinna wypłacić mu potężne odszkodowanie w końcu zrobiła karierę na tym rzekomym gwałcie a człowiek został niewinnie skazany na podstawie pomówienia.
Herbert
4 dni temu
Powinna odsiedzieć te 16lat.
Tadek
4 dni temu
Nic w kosmosie nie ginie. Krzywda jaką wyrządziła do niej wróci
Lol
4 dni temu
Do wszystkich ktorzy nie potrafia czytac: Sebold wskazała mężczyznę stojącego obok niego Pisarka wskazala innego mezczyzne jako gwalciciela. Nie piszcie glupot.
Jan
4 dni temu
Co ta sucz mówi: "będę zmagać się z tym,że jej faktyczny gwałciciel nigdy nie zostanie osądzony". A niewinnemu człowiekowi życie zmarnowała. Ludzie powinni się od zmory odwrócić.
SPRAWIEDLIWOŚ...
4 dni temu
Oskarżony i oskarżający obowiązkowe zeznania z wykrywaczem kłamstw. OBOWIĄZKOWO !Była by jakaś szansa dla niesłusznie oskarżanych .A za niesłuszne oskarżenie - udowodnione - wyrok taki jaki miał by dostać oskarżony !
maciej
4 dni temu
Kolejna kariera na kłamstwie!!! I tylko tyle. Kłamstwo jest paliwem mediów i na tym budował dr. Gebbels
rey
4 dni temu
Europa jego kultura i cywilizacja pada na morde przez białe baby by kolorowy wlazł nam na łeb, do drugiej wojny światowej wszystko działało jak w zegarku baba przy dzieciach, asfalt na plantacjach, i jakie wtedy gwałty były? od razu na szafot wprzódy lincz
Nemeczek
miesiąc temu
Przepraszam i już??? Powinna do końca życia płacić mu alimenty!!!
krzysiek- nie...
miesiąc temu
"smieciarz"- jest taki zawod?aaaa tak: polega on na pisaniu smieciowych artykulow i obrazaniu pracownikow ktorzy dbaja o estetyke miast.
Ninjahouse
miesiąc temu
Niech się teraz z nim podzieli tym, że ona mogła prowadzić normalne życie i zarabiać pieniądze również na jego krzywdzie. Facetowi zniszczyła życie bo przecież to nikt inny niż ona wskazało go jako gwałciciela.
...
miesiąc temu
Powinna mu płacić wysokie odszkodowanie do końca życia
Dynio
2 miesiące temu
Spoko, ..nie ma sprawy,..nic się nie stało,..każdy się może pomylić.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić