Mówiła, że ją zgwałcił. Spędził 16 lat w więzieniu. Teraz kobieta go przeprosiła

611

Bestsellerowa pisarka Alice Sebold przeprosiła niesłusznie skazanego za jej zgwałcenie mężczyznę. Anthony Broadwater został uniewinniony w zeszłym tygodniu. Spędził w więzieniu 16 lat.

Mówiła, że ją zgwałcił. Spędził 16 lat w więzieniu. Teraz kobieta go przeprosiła
Pisarka przeprosiła uniewinnionego mężczyznę (Wikimedia Commons)

W swojej bestsellerowej książce "Lucky" Alice Sebold opisała, jak ​​została zgwałcona przez czarnego mężczyznę w tunelu, gdy była 19-letnią studentką Uniwersytetu Syracuse w Nowym Jorku. Niedługo po ataku kobieta zgłosiła policji, że widziała swojego oprawcę na ulicy. Wkrótce policja aresztowała Anthony’ego Broadwatera.

Skazany za gwałt pisarki został uniewinniony

Mimo że podczas policyjnego okazania Sebold wskazała mężczyznę stojącego obok niego, to Broadwater został osądzony, a ostatecznie skazany na 16 lat pozbawienia wolności na podstawie relacji pisarki i mikroskopowej analizy włosów.

Po zwolnieniu z więzienia w 1998 r. Broadwater pozostał w rejestrze przestępców seksualnych. Piętno gwałciciela miało duży wpływ na jego późniejsze życie. Mężczyzna zaczął pracę jako śmieciarz. Ożenił się, jednak zrezygnował z posiadania dzieci, ponieważ nie chciał, by cierpiały przez jego przeszłość.

22 listopada br. po ponownym rozpatrzeniu sprawy Broadwater został uniewinniony. Sąd stwierdził, że skazano go na podstawie niewystarczających i obecnie zdyskredytowanych dowodów - donosi BBC.

Oświadczenie pisarki. "Przepraszam"

Pisarka wyznała w swoim oświadczeniu, że spędziła ostatnie osiem dni, próbując "zrozumieć, jak to się mogło stać". Przeprosiła mężczyznę za swój udział w jego niesłusznym skazaniu.

Przepraszam przede wszystkim za to, że życie, które mogłeś prowadzić, zostało ci niesprawiedliwie skradzione i wiem, że żadne przeprosiny nie mogą zmienić tego, co ci się przydarzyło, i nigdy tego nie zmienią - powiedziała Sebold, cytowana przez BBC.

- Będę również zmagać się z faktem, że mój gwałciciel najprawdopodobniej nigdy nie zostanie złapany, mógł zgwałcić inne kobiety, a już na pewno nigdy nie odsiedzi kary w więzieniu, jak zrobił to pan Broadwater – dodała.

Według "Variety" "Lucky" sprzedało się w ponad milionie egzemplarzy i zapoczątkowało karierę pisarki. Sebold następnie napisała "Nostalgię anioła", która została zekranizowana przez Petera Jacksona.

Zobacz także: Małgorzata Kidawa-Błońska o nowej definicji gwałtu
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić