o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Aldona Brauła
|

Msza na Jasnej Górze. Wicepremier Jadwiga Emilewicz wygłosiła przemówienie z... ambony

142
Podziel się

Minister rozwoju i wicepremier Jadwiga Emilewicz wzięła udział w mszy świętej na jasnej Górze. Wraz z hierarchami kościelnymi przemawiała z ambony, co wywołało oburzenie opozycji i internautów.

Msza na Jasnej Górze. Wicepremier Jadwiga Emilewicz wygłosiła przemówienie z... ambony
Częstochowa, 21.06.2020. Od lewej: Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz i prezes Porozumienia Jarosław Gowin uczestniczą w mszy świętej w intencji środowisk gospodarczych oraz przedsiębiorców, 21 bm. na Jasnej Górze. 21 czerwca br. po raz piąty obchodzony jest w Polsce Dzień Przedsiębiorcy. (mr) PAP/Waldemar Deska (PAP, PAP/Waldemar Deska)
bDIPHNTp

Na Jasnej Górze odbywa się II Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców. Już po raz piąty na Jasnej Górze odbywają się uroczystości z okazji Dnia Przedsiębiorcy. Wśród zaproszonych jest m.in. Jadwiga Emilewicz.

Uczestnicy pielgrzymki modlą się o stabilizację w kraju. Jak informuje Radio Maryja, uroczystości skupiają się na tym, by "w sytuacji kryzysu gospodarczego prywatnym firmom udało się przetrwać, a tym samym zachować miejsca pracy dla pracowników".

bDIPHNTr

Podczas mszy Jadwiga Emilewicz postanowiła przemówić z ambony. Zdjęcia z uroczystości błyskawicznie obiegły Internet, wywołując oburzenie.

Trudno powiedzieć, czy jest to dalej msza, czy konwencja wyborcza w asyście hierarchów kościelnych. Polski sojusz tronu i ołtarza idzie w coraz dziwniejsze formaty - napisała na Twitterze rzeczniczka partii Razem Dorota Olko.
bDIPHNTx

Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński również to skomentował. Napisał, że przemówienie i transmitowane mszy przez TVP to "upadek wszystkich wartości"

Zobacz także: Związkowcy "S" popierają prezydenta. "Jest gwarantem zmian"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIPHNTy
bDIPHNTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(142)
Volff
8 miesięcy temu
Odnoszę wrażenie że w Polsce kościół to już nawet z Watykanem ma niewiele wspólnego to jest kościół partyjny !!!
Gepart
8 miesięcy temu
Tak wygląda państwo. Ja wierzący mam tego już dość. Jeszcze trochę Kaczyńskiego ogłasza mesjaszem.
ALE JAJA
8 miesięcy temu
CYRK!!@!
bDIPHNTT
cyrk
8 miesięcy temu
Polityka w kościele !!!!! Masakra jakaś
ALE JAJA
8 miesięcy temu
CYRK!!@!
Najnowsze komentarze (142)
dark
7 miesięcy temu
„Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc opływają we wszystko”. Tadeusz Kościuszko w liście do księcia Adama Czartoryskiego.
gosc
8 miesięcy temu
To juz jest cyrk. Ciekawe w którą stronę nas pociągnie PIS z Kościołem,bo to jest związek,to nie podlega dyskusji. Tylko czym się to skończy,dziwie sie że KK, tak szczuje Polaków przeciwko Polakom,czegoś takiego nigdy nie było. Cały czas zachodzę w głowę jak to się skończy,co będzie jak te dwie instytucje,poparzą się na sobie. Bo przecież KK,musi mieć obiecane masakryczne pieniądze,(tak mi sie wydaje przynajmniej)za to,że tak agituje zeby głosować na Dudę,przecież oni nic nie zrobią za darmo. Wiem jedno,koniec tego mariażu może być ciekawy.
Teodozja
8 miesięcy temu
Jest w Piśmie Świętym, że przejdzie szatan w owczej skórze. To przestroga.
Heniu
8 miesięcy temu
A prezes to święty czy Mesjasz?
wera
8 miesięcy temu
Dla mnie jest to profanacja Miejsca dla mnie i mojej rodziny świetego
poruszona
8 miesięcy temu
profanacja nie dobrze Jasna Góra w rozgrywkach politycznych.Boże widzisz a nie grzmisz.
jon
8 miesięcy temu
ona niedoslyszy koniec swiata jeszcze tam pis prowadzi kampanie upadek PIS bliski
A co ateizdom
8 miesięcy temu
do tego kto i co mówi w kościołach? Kontemplujcie Marksa, Lenina, Gramsciego i adorujcie Saurosa
bDIPHNTL
Greg
8 miesięcy temu
To sie nazywa fanatyzmem religijnym.
Greg
8 miesięcy temu
to sie nazywa fanatyzmem religijnym
OH!!
8 miesięcy temu
upadek wszystkiego!!!degrengolada
Erty
8 miesięcy temu
Nie wiem co w tym niestosownego. Tylko dlatego, że osobom nie podzielajacym nauki kościoła to przeszkadza? To atak na wolność Kościoła
Twój nick
8 miesięcy temu
Jadźka powinna dla przykładu jeszcze ukrzyżować się nago, wtedy byłoby mniej głosów krytycznych
polska
8 miesięcy temu
Hahaha , Ultraprawiczki robią swoje. Trzeba było już dawno wypędzić ich z przestrzeni publicznej. TV chciała zarabiać i dawać emocje i zapraszali. Teraz PIS jak ultraislamiści zagarnął więcej niż przestrzeń publiczną i dalej się rozrasta.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić