Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Msza na Jasnej Górze. Wicepremier Jadwiga Emilewicz wygłosiła przemówienie z... ambony

210

Minister rozwoju i wicepremier Jadwiga Emilewicz wzięła udział w mszy świętej na jasnej Górze. Wraz z hierarchami kościelnymi przemawiała z ambony, co wywołało oburzenie opozycji i internautów.

Msza na Jasnej Górze. Wicepremier Jadwiga Emilewicz wygłosiła przemówienie z... ambony
Częstochowa, 21.06.2020. Od lewej: Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz, wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz i prezes Porozumienia Jarosław Gowin uczestniczą w mszy świętej w intencji środowisk gospodarczych oraz przedsiębiorców, 21 bm. na Jasnej Górze. 21 czerwca br. po raz piąty obchodzony jest w Polsce Dzień Przedsiębiorcy. (mr) PAP/Waldemar Deska (PAP, PAP/Waldemar Deska)

Na Jasnej Górze odbywa się II Ogólnopolska Pielgrzymka Przedsiębiorców. Już po raz piąty na Jasnej Górze odbywają się uroczystości z okazji Dnia Przedsiębiorcy. Wśród zaproszonych jest m.in. Jadwiga Emilewicz.

Uczestnicy pielgrzymki modlą się o stabilizację w kraju. Jak informuje Radio Maryja, uroczystości skupiają się na tym, by "w sytuacji kryzysu gospodarczego prywatnym firmom udało się przetrwać, a tym samym zachować miejsca pracy dla pracowników".

Podczas mszy Jadwiga Emilewicz postanowiła przemówić z ambony. Zdjęcia z uroczystości błyskawicznie obiegły Internet, wywołując oburzenie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trudno powiedzieć, czy jest to dalej msza, czy konwencja wyborcza w asyście hierarchów kościelnych. Polski sojusz tronu i ołtarza idzie w coraz dziwniejsze formaty - napisała na Twitterze rzeczniczka partii Razem Dorota Olko.

Dariusz Joński z Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński również to skomentował. Napisał, że przemówienie i transmitowane mszy przez TVP to "upadek wszystkich wartości"

Zobacz także: Związkowcy "S" popierają prezydenta. "Jest gwarantem zmian"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić