Msza św. dla singli w Polsce. Kościół pomaga poznać żonę lub męża

12

W Krakowie odbywają się msze święte dla singli. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą znaleźć swoją drugą połowę. Po nabożeństwie wszyscy chętni udają się na integrację i wspólną zabawę.

Msza św. dla singli w Polsce. Kościół pomaga poznać żonę lub męża
W Krakowie odbywają się msze święte dla singli. (Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej)

Msze święte dla singli przeniosły się do centrum Krakowa. W nowej odsłonie msze święte dla singli odbywają się w kościele św. Barbary w Krakowie. Po nich chętni przenoszą się do podziemi budynku Arcybractwa Miłosierdzia przy ul. Siennej 5 na integrację i wspólną zabawę.

Nowym elementem jest patron, który co miesiąc ma towarzyszyć zebranym. We wrześniu był nim św. Józef. Na kolejne spotkania przewidziani się m.in. św. Rita i błogosławiona Rodzina Ulmów.

Tematyka kazań czy konferencji zawsze związana jest ze Słowem z liturgii i obudowana o tematykę rodziny, małżeństwa oraz rozeznawania powołania – zaznacza ks. Krzysztof Wąs, pomysłodawca i organizator spotkań. (Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej)

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ksiądz domaga się 800 zł za wydanie zgody na pogrzeb w innej parafii. Został nagrany przez wiernego

Na mszę i późniejszą imprezę nie trzeba przychodzić z myślą o tym, że tego wieczora pozna się swoją żonę czy swojego męża. To zwyczajnie kolejna szansa zawarcia znajomości. Z innymi ludźmi i z Bogiem. Wszystko przecież zaczyna się od mszy świętej, w czasie której jeden z kapłanów posługuje też w konfesjonale.

Stwierdziłem, że warto te sprawy powierzyć Bogu. Poza tym jest to okazja do tego, żeby poznawać nowych ludzi – obok innych możliwości, które ma się na co dzień czy w innych wspólnotach – mówi Maksymilian, zaangażowany w przygotowywanie spotkań. - Poza tym to bodziec do rozwoju. Poznawanie nowych ludzi zawsze buduje, zawsze jeszcze bardziej otwiera na kolejne znajomości i spotkania.

We mszach dla singli udział brać może każdy, kto skończył 18 lat. Zdarzają się młodzi licealiści, studenci, ale i osoby po 50. czy 60. roku życia. Drzwi niezmiennie otwarte są dla każdego.

Trafiłam na te Msze, gdy szukałam w Internecie informacji na temat tego typu inicjatywy, to nie było z polecenia. Nie wiedziałam, że coś takiego konkretnie jest. Uczestniczę w niej od drugiego spotkania, a teraz włączam się w organizację, bo czuję się już tak mocno związana ze Mszami dla singli – opowiada Marta.

Spotkania odbywają się w każdy ostatni wtorek miesiąca. Początek mszy świętych o 18.00. W czasie zabawy tanecznej uczestnicy mogą do woli korzystać nie tylko z parkietu oraz muzycznych propozycji ks. Krzysztofa Wąsa. Do dyspozycji mają również miejsce na rozmowy, przekąski oraz zimne napoje i klimatyczną kawiarenkę na pierwszym piętrze budynku Arcybractwa Miłosierdzia.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić