aktualizacja 

Nagrał go monitoring. 44-letni polski lekarz aresztowany w USA

129

Funkcjonariusze policji amerykańskiego stanu Floryda aresztowali Tomasza K. 44-letni chirurg plastyczny jest podejrzewany o zabójstwo. Kluczową rolę w sprawie odgrywa nagranie wideo, na którym miał zostać zarejestrowany moment wynoszenia przez K. zwłok.

Nagrał go monitoring. 44-letni polski lekarz aresztowany w USA
Tomasz K. miał dopuścić się zabójstwa adwokata Stevena Cozziego (Tampa Police Department)

Jak informuje New York Post, domniemaną ofiarą Tomasza K. jest Steven Cozzi, adwokat. Do zabójstwa miało dojść w kancelarii Cozziego w Tampie na Florydzie. Policja skierowała podejrzenia ku 44-latkowi po przejrzeniu nagrań z monitoringu.

Tomasz K. aresztowany. Chirurg plastyczny zabił adwokata?

Z ustaleń funkcjonariuszy policji wynika, że na krótko przed śmiercią Steven Cozzi odpowiadał na wiadomość e-mail. Do zabójstwa adwokata doszło po tym, gdy poszedł do łazienki.

Nagranie z monitoringu uchwyciło wchodzącego do budynku kancelarii Tomasza K. 44-latek miał przy sobie duże pudło oraz plecak. Krótko później do pracy przyszedł Steven Cozzi, jednak już nigdy z niej nie wyszedł – około dwóch godziny później kamery zarejestrowały za to K.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Jak policja szuka zwłok? Istnieją różne metody

Tomasz K. był przebrany oraz ciągnął duży wózek. Kamera zarejestrowała także czerwony koc lub torbę oraz coś, co przypominało kształtem ludzkie zwłoki. W trakcie przeszukania pojazdu 44-latka funkcjonariusze policji zabezpieczyli ślady krwi.

Krew nie była jedyną poszlaką, na którą trafili policjanci. W bagażniku innego pojazdu, którego właścicielem był Tomasz K., zabezpieczono zakrwawioną kamizelkę, maski, paralizator, kastety, taśmę klejącą, a nawet dożylne środki uspokajające.

Śledczym udało się już ustalić prawdopodobny motyw zabójstwa. Steven Cozzi reprezentował firmę Laufer Institute for Plastic Surgery, gdzie w przeszłości był zatrudniony Tomasz K., w procesie wytoczonym chirurgowi plastycznemu. Proces toczył się od 2019 roku.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić