aktualizacja 

Nagranie z kościoła hitem. Dziecko zaskoczyło księdza, mamę i wiernych

9

W sieci na popularności zyskuje nagranie z kościoła, na którym ksiądz wyciąga dłoń, by pobłogosławić małą dziewczynkę. Jej reakcja wywołała śmiech u wiernych i u duchownego. Co takiego zrobiło dziecko?

Nagranie z kościoła hitem. Dziecko zaskoczyło księdza, mamę i  wiernych
Reakcja dziewczynki zaskoczyła księdza (Licencjodawca)

Kreatywność dzieci nie zna granic. Widać to na przykładzie małej dziewczynki z Kolumbii, która rozbawiła do łez wiernych i samego księdza, który chciał ją pobłogosławić. Nagranie krąży po sieci już długi czas, jednak wciąż zyskuje na popularności.

Sytuacja miała miejsce w Kolumbii w jednym z lokalnych kościołów. Była to ceremonia uwiecznienia komunii świętej. Dziewczynka była odświętnie ubrana, miała na sobie białą sukienkę a we włosach wpięty wianek.

Reakcja dziewczynki na błogosławieństwo. To nagranie jest hitem

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Bezcenne odkrycie w Izraelu. Turysta natknął się na naczynie z epoki brązu

Po zachowaniu można wnioskować, że była to jej pierwsza komunia święta lub dziewczynka była po prostu w nastroju na niewinne żarty. Co takiego zrobiła? Gdy podeszła ze swoją mamą do ołtarza, ksiądz wyciągnął nad nią dłoń, by ją pobłogosławić. Dziewczynka szybko podniosła także swoją dłoń do góry i przybiła duchownemu piątkę.

Gest małej Kolumbijki zaskoczył jej mamę, wiernych, ale i samego księdza. Duchowny jednak zareagował bardzo pozytywnie i zaczął się śmiać. Widać, że sytuacja wyraźnie go rozbawiła.

Zachowanie dziecka wzbudziło także pozytywną reakcję u internautów, którzy obejrzeli nagranie. Pod opublikowanym na Instagramie filmem zaczęły pojawiać się liczne komentarze sugerujące, że nie należy obwiniać dziewczynki za ten gest. 

"Opis pod zdjęciem jest tak naprawdę niepotrzebny. Pozwól dzieciom być dziećmi" - pisze jeden z użytkowników. 

Znaleźli się jednak tacy, którzy skrytykowali postawę Kolumbijki. Według nich, zachowanie małej dziewczynki było nie na miejscu i jest to wina jej rodziców.

"Może gdyby zabierali ją do kościoła więcej niż raz w roku, wiedziałaby, co zrobić" - pisze zniesmaczony internauta.

Negatywne komentarze spotkały się z odpowiedziami i zaczęto bronić zachowania dziewczynki. "Chciała tylko przybić piątkę", "Kto przejmuje się religią? Są na świecie ważniejsze rzeczy. A ona jest słodka!" - komentują użytkownicy Instagrama. 

I to jest prawda. Dzieci są dziećmi, pozwólmy im nimi być. Nie będą zachowywać się jak dorośli. Ich reakcje często są nieprzemyślane i spontaniczne, jednak nie krzywdzą przy tym innych. Przybicie księdzu piątki to tylko niewinna reakcja dziecka, które nie uważało, że robi coś złego. Sam duchowny pozytywnie przyjął zachowanie Kolumbijki. 

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: ACZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić