Nagranie z rosyjskiego czołgu. "Wszyscy uciekać"

Obrońcy Ukrainy wciąż nie dają się Rosjanom. Na najnowszym filmie, który rozprzestrzenia się po mediach społecznościowych, widzimy, jak ostrzelali rosyjski czołg. Żołnierze armii Władimira Putina spanikowali.

Nagranie z rosyjskiego czołgu. "Wszyscy uciekać"
Nagranie z rosyjskiego czołgu. "Wszyscy uciekać" (Twitter)

W rosyjskiej armii nie dzieje się najlepiej. Od początku wojny media informują o różnych problemach, z którymi borykają się przedstawiciele wojsk Władimira Putina. Niedawno okazało się, że rosyjscy żołnierze w Ukrainie są zmuszeni do używania pocisków wyprodukowanych ponad 40 lat temu, które charakteryzują się dużą awaryjnością. Armia Putina, ze względu na dużą intensywność użycia artylerii, wykorzystała już większość zapasów bardziej nowoczesnych pocisków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Zabójca Orków" w akcji. Żołnierz pokazał, jak działa broń z Litwy

Sprzęt Rosjan jest mocno przestarzały, co zwiększa szanse Ukraińców na jego zniszczenie. Tak było też w ostatnim filmie, który pojawił się w mediach społecznościowych. Widzimy na nim rosyjski czołg, który najpierw oddaje strzał w kierunku przeciwnika.

W myśl powiedzenia "jest akcja i reakcja", Ukraińcy szybko odpowiedzieli wrogowi na ostrzał. Na filmiku widać, jak żołnierze rosyjscy krzyczą i rozpaczliwie szukają ucieczki z pojazdu.

"Wszyscy wychodzą! Wszyscy wychodzą! Wszyscy k*** uciekają!" Film z kamery na rosyjskim czołgu pokazuje, jak został zniszczony - napisał na Twitterze Wiktor Kowalenko, ukraiński dziennikarz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Sprzęt z głębokiego ZSRR

Rosyjscy żołnierze szczególnie niedawno zmobilizowani dostają sprzęt z czasów głębokiego ZSRR w fatalnym stanie pokroju starych radiostacji lub przegniłych i przerdzewiałych kamizelek kuloodpornych.

Z tego względu niektórzy rosyjscy zmobilizowany w akcie desperacji kupują potrzebny sprzęt na własną rękę. Nie wszystkie zakupy są trafione toteż zdarzają się przypadki Rosjan idących do walki w kamizelce nożoodpornej ZhZL-74 z lat 70. XX wieku.

Przypomnijmy, że w sobotę nad ranem ukraińskie media poinformowały o serii wybuchów na Krymie oraz w Rosji. Na Moście Kerczeńskim są ogromne korki na wyjeździe z Półwyspu Krymskiego.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić