Karolina Woźniak| 

Najsilniejsze niemowlę na świecie? Zobacz, co potrafi

19

Rodzice dwumiesięcznej Luli szybko spostrzegli, że ich dziecko jest wyjątkowo silne, jak na swój wiek. Już 5 dni po opuszczeniu szpitala dziewczynka próbowała podnosić głowę, co dzieci zazwyczaj robią dużo później.

Lula potrafiła stać o własnych siłach. kiedy miała zaledwie dwa miesiące
Lula potrafiła stać o własnych siłach. kiedy miała zaledwie dwa miesiące (YouTube)

Pierwsze próby podnoszenia główki przez niemowlęta odnotowuje się ok. pierwszego miesiąca życia. Jednak Lula, dziecko 31-letniego Tezra Finn-Johnstona i 23-letniej Emily Derrick z Bristolu, zaczęło to robić znacznie szybciej. Teraz 15-tygodniowa dziewczynka potrafi stać na prostych nogach o własnych siłach.

Wielka Brytania. Dwumiesięczne niemowlę potrafi stawać o własnych siłach

Lula urodziła się 31 stycznia i ważyła zaledwie 2,5 kg - taką wagę ma zaledwie 5 procent nowo urodzonych dzieci. To jednak nie powstrzymało jej przed szybkimi próbami podnoszenia główki i nauki stania.

Dwumiesięczna Lula potrafiła już stać o własnych siłach bez pomocy rodziców. Ojciec dziecka żartuje, że to prawdopodobnie wynik oglądania przez niego nagrań siłaczy na YouTubie.

Wszystko zaczęło się gdy Lula miała niespełna 8 tygodni. Tata posadził ją na kolanach, ale ona zezłościła się tym faktem i sama wstała. Do takiej sytuacji dochodziło już kilkakrotnie. Teraz, mając 15 tygodni, dziecko staje o własnych siłach, bez pomocy jej rodziców.

Próby wstawania dzieci najczęściej odnotowuje się, gdy mają 9 miesięcy. Wtedy zdolności motoryczne malca są znacznie większe. Większość dzieci w tym wieku próbuje nawet poruszać się robiąc kroki w bok. Zazwyczaj jednak trzymając się mebli.

Zobacz także: Podczas świąt Polacy zostali w domach. Kolosalna różnica w porównaniu z 2019 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić