Mówi, co jeść, by długo żyć. Makabryczne wyznanie 111-latka

341

Dexter Kruger jest najstarszym mężczyzną w historii Australii. Z okazji zdobycia tego tytułu 111-latek udzielił wywiadu, w którym wyjawił, co pozwoliło mu przeżyć aż tyle lat. Okazało się, że sekretem jest pewien nietypowy przysmak. Kruger zjada go co tydzień.

Mówi, co jeść, by długo żyć. Makabryczne wyznanie 111-latka
Dexter Kruger jest najstarszym człowiekiem w Australii. 111-latek zdradził, jak udało mu się przeżyć aż tyle lat (YouTube, Dexter Kruger - Australia’s Oldest Man)

Dexter Kruger to emerytowany hodowca bydła. W poniedziałek 17 maja minęły łącznie 124 dni od jego 111. urodzin – to o jeden dzień więcej niż przeżył Jack Lockett, zmarły w 2002 roku weteran I wojny światowej. Tym samym Kruger stał się najstarszym mężczyzną w historii Australii.

Najstarszy mężczyzna w historii Australii zdradził sekret swojej długowieczności. Co to?

111-latek udzielił wywiadu z domu opieki w Roma w stanie Queensland. Zdradził, że udało mu się dożyć tak późnych urodzin dzięki spożywaniu co tydzień mózgu kurczaka.

Mózgi kurczaków. Wiesz, kury mają głowy, a w środku znajdują się mózgi. I to są przepyszne, małe przekąski. Wystarczy tylko jeden kęs – tłumaczył Dexter Kruger (TVNZ).

Odmiennego zdania jest syn Dextera Krugera. 74-latek uważa, że jego ojciec przeżył tyle lat, ponieważ wiódł proste życie z dala od innych ludzkich siedzib. Sam 111-latek obecnie skupia się na pisaniu swojej autobiografii.

Jego pamięć jest niesamowita jak na 111-latka – chwali podopiecznego Melanie Calvert, pielęgniarka z domu opieki (TVNZ).

Mimo że Dexter Kruger dożył sędziwego wieku, do miana najstarszego człowieka w Australii wciąż brakuje mu kilku lat. Ten tytuł dzierży zmarła w 2002 roku Christina Cook. Kobiecie udało się przeżyć aż 114 lat i 148 dni.

Zobacz także: Zobacz też: Najstarszy pochówek człowieka w Afryce. Niesamowite odkrycie sprzed 78 tys. lat
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić