Aniela Siwek| 

Największy atak hakerów? Włamanie na konta Baracka Obamy i Billa Gatesa

7

19-latek z Wielkiej Brytanii jest oskarżony o szereg cyberprzestępstw. Włamał się na Twittera Billa Gatesa, Elona Muska i Baracka Obamy. Wykorzystał to do kradzieży ponad 100 tys. dolarów w bitcoinach.

Największy atak hakerów? Włamanie na konta Baracka Obamy i Billa Gatesa
Największy atak hakerów. (Pixabay)

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarżył 19-letniego Masona Shepparda z Bognor Regis o spisek i popełnienie oszustwa internetowego. Nastolatek z Wielkiej Brytanii był zamieszany w pranie brudnych pieniędzy i włamania do komputerów znanych osobistości ze świata biznesu.

Włamanie na konta Billa Gatesa, Elona Muska i Baracka Obamy

Mason na początku włamał się na konta należące do Billa Gatesa, Elona Muska i Baracka Obamy. W ich imieniu opublikował posty, w których umieszczono linki i prośbę o przelewy, wraz ze stwierdzeniem, że każda kwota zostanie zwrócona podwójnie. Łącznie udało się uzyskać ponad 100 tys. dolarów w kryptowalucie.   

Według Departamentu Sprawiedliwości za atakami stoją jeszcze dwie osoby. Drugi oskarżony to 22-letni Nima Fazeli, znany również jako "Rolex". Trzeci jest niepełnoletni i nie ujawniono jego personaliów. 

Zobacz także: Bon turystyczny. Słabe zainteresowanie przedsiębiorców

Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 45 lat więzienia. Łącznie mieli się włamać na konta na Twitterze aż 130 osób m.in. znanych polityków, celebrytów i biznesmenów.  

Oskarżeni nie przyznają się do winy. Mają rzekomo utrzymywać, że to ich konta zostały zhakowane i wykorzystane do internetowych oszustw.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić