Nakarmiła córki środkami nasennymi. Następnie zabiła je z zimną krwią

60

Veronica Youngblood dopuściła się zbrodni, która wstrząsnęła mieszkańcami nie tylko najbliższej okolicy, ale i całych Stanów Zjednoczonych. 37-latka najpierw podała obu swoim córkom środki nasenne, a gdy już spały, zastrzeliła je. Wstrząsające tłumaczenie.

Nakarmiła córki środkami nasennymi. Następnie zabiła je z zimną krwią
Veronica Youngblood z 15-letnią córką. Nastolatka została zamordowana przez matkę razem z młodszą o 10 lat siostrą (Fairfax County Circuit Court)

Jak informuje portal Mirror, do tragedii doszło w stanie Wirginia. Służby zostały zaalarmowane o zdarzeniu przez starszą z dziewczynek, 15-latkę. Po tym, gdy matka postrzeliła ją i jej 5-letnią siostrę, obudziła się i zdołała jeszcze zadzwonić po pomoc.

Matka zabiła dzieci. Szokująca zbrodnia ze Stanów Zjednoczonych

Ostatecznie ani 15-latki, ani jej młodszej siostry nie udało się uratować. Po śmierci obu dziewczynek policja aresztowała matkę dziewczynek. Veronica Youngblood trafiła do aresztu bez prawa do zwolnienia za kaucją. Mimo że do samego zdarzenia doszło 6 sierpnia 2018 roku, dopiero teraz sąd podjął decyzję co do dalszych losów 37-latki.

W trakcie aresztowania 37-latce odebrano broń palną. W toku śledztwa okazało się, że Veronica Youngblood szczegółowo zaplanowała cały atak. Przed kilkukrotnym postrzeleniem obu córek podała im środki nasenne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Jak policja szuka zwłok? Istnieją różne metody

Veronica Youngblood była reprezentowana przed sądem przez obrońcę z urzędu, Dawna Butoraca. Jak przekonywał on sędziego i ławę przysięgłych, 37-latka cierpiała na poważne zaburzenia psychiczne, których nabawiła się przez dorastanie w biedzie oraz doświadczaną w dzieciństwie przemoc psychiczną i seksualną. Sama Youngblood dowodziła, że do ataku na córkę skłoniły ją słyszane w głowie głosy.

Kelsey Gill, zastępczyni prokuratora hrabstwa Fairfax, nie dała wiary przekonywaniom oskarżonej. Dowodziła przed sądem, że 37-latka dopuściła się morderstwa z premedytacją, a ewentualne problemy psychiczne kobiety nie miały nic wspólnego z atakiem na córki. Z tego względu nie można więc uznać jej za niepoczytalną.

Ostatecznie członkowie ławy przysięgłych przychylili się do argumentów prokuratury. Veronica Youngblood skazano na łącznie 78 lat pozbawienia więzienia. Wyrok zostanie uprawomocniony w trakcie posiedzenia 22 września.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić