Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MMC
|

Nauczyciel nie mógł uwierzyć. Zostawił uczniom kartkę

4
Podziel się:

Kenyon Wilson jest nauczycielem z Tennessee. Chciał sprawdzić, czy jego uczniowie wiedzą, czego mogą spodziewać się na zajęciach. W sylabusie umieścił zagadkę, ale nikt jej nie rozwiązał.

Nauczyciel nie mógł uwierzyć. Zostawił uczniom kartkę
W szafce znajdował się liścik i 50 dolarów. (Facebook)

Kenyon Wilson jest zastępcą kierownika ds. sztuk performatywnych na Uniwersytecie Tennessee w Chattanooga. Na początku tego semestru poprosił uczniów, by przeczytali sylabus. Zaznaczył, że choć jego zajęcia od lat wyglądają podobnie, tym razem zaszła ważna zmiana, dlatego powinni przeczytać wymagania.

Zmian nie było żadnych, ale była zagadka. Nauczyciel podał numer szafki i kod do jej otwarcia. W środku można było znaleźć kolejną notatkę:

Gratulacje! Proszę zostaw swoje imię i datę, abym wiedział, kto ją znalazł - brzmiał napis na kartce leżącej obok 50-dolarowego banknotu.

Nauczyciel zapamiętał nawet, jak ustawił pokrętło zamknięcia, by upewnić się, że ktoś próbował złamać szyfr. Do samego końca semestru nikt nie zainteresował się zajrzeniem w to miejsce. Okazuje się, że o nagrodzie nikt nie wiedział, bo nikt nie przeczytał sylabusa.

Wilson poczekał, aż skończy się egzamin końcowy i semestr, zanim sprawdził szafkę. Zdziwił się, gdy zauważył nietknięte pieniądze. O swoim eksperymencie napisał na Facebooku. Studenci byli w szoku, uznali jednak całą historię za zabawną.

Być może wiosna 2022 r. będzie okresem z najlepiej czytanym programem nauczania w historii - zauważył Wilson.
Zobacz także: Dramatyczna sytuacja szpitali w czwartej fali COVID-19. „Pielęgniarki nie mają już siły”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(4)
Normalny
6 miesięcy temu
Typowa gimbaza, tylko w wersji made in USA.Gdyby wiadomość puścił na fejsa,wszyscy by wiedzieli.Coś napisane na kartce? Kto z nich to czyta?
naiwny prof.
7 miesięcy temu
Jako nauczyciel akademicki, PROFESOR, zostawiłem w szafce ubraniowe w swoim gabinecie na 15 minut, podczas kturych udzielałem korepetycji studentce, 20 zł. Tylko, że one znikły. Studentka jezd poza wszelkimi podejżeniami.
Real
7 miesięcy temu
Pogratulowac nauczycielowo braku sprawstwa.
Jezus
7 miesięcy temu
Zaszła ważna zmiana , ale zmian nie było żadnych. O czym jest ten tekst i po co go popełniłeś?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić