o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
HNM
|

Naukowcy odkryli nową chorobę. Aż 40 proc. chorych umiera

118
Podziel się

Naukowcy z amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) ogłosili istnienie nowej choroby zapalnej, która wcześniej nie była wymieniana w podręcznikach do medycyny. Na chwilę obecną umiera na nią średnio 40 proc. pacjentów.

Naukowcy odkryli nową chorobę. Aż 40 proc. chorych umiera
Zdj. poglądowe. (Unsplash.com)
bEiVxiHp

Naukowcy z NIH ogłosili istnienie nowego schorzenia. Odkrycia dokonali przypadkiem, tocząc walkę z chorobą, na którą zapadło wielu pacjentów w ostatnim czasie.

Lekarze nie wiedzieli, z jaką chorobą mają do czynienia. Postanowili zbadać geny, aby zaklasyfikować schorzenie.

bEiVxiHr
Mieliśmy wielu pacjentów z niezdiagnozowanymi stanami zapalnymi, którzy przychodzili do centrum klinicznego NIH i po prostu nie byliśmy w stanie ich zdiagnozować. Wtedy wpadliśmy na pomysł, żeby zrobić to w odwrotny sposób. Zamiast zaczynać od objawów, zaczęliśmy od listy genów. Następnie zbadaliśmy genomy niezdiagnozowanych osób, aby sprawdzić, dokąd nas to prowadzi - powiedział dr David Beck z NHGRI, który przewodził badaniom.

Szybko okazało się, że winowajcą jest zmutowany gen UB1. Gen ten wywołuje w organizmie chorobę, która została przez naukowców nazwana "Vexas". Wyniki badania opublikowano w "New England Journal of Medicine".

Do tej pory 40 proc. pacjentów z Vexas, których badał zespół, zmarło, co ujawnia niszczycielskie konsekwencje tej ciężkiej przypadłości. Choroba obejmuje krzepnięcie krwi, powtarzające się gorączki, problemy z sercem i problemy z komórkami krwi, zwanymi komórkami szpikowymi - mówi dr Beck.
bEiVxiHx

Na odkrytą przypadkiem chorobę zapadło w ostatnich czasie ok. 1000 pacjentów. Objawy, które wykazywali, to m.in. wysoka gorączka i rozległe stany zapalne, a także zaburzenia krzepnięcia krwi i problemy z sercem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiVxiHS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(118)
aleks
5 miesięcy temu
witamina D uodparnia na wiele chorób zakażnych..dostateczna ilość wit D w organizmie i wirus działa jak szczepionka Po co te sztuczne szczepionki skoro organizm z wit D sam się obroni
anatol
7 miesięcy temu
Już niech usmany przestana grzebać w ludzkich genach i wirusach i wynajdywać nowe choroby. Już dosyć narozrabiali.
RedPill
7 miesięcy temu
Skoro była wymieniana w podręcznikach to chyba nowa już nie jest...
bEiVxiHT
Pedagog
7 miesięcy temu
Ci naukowcy niech już lepiej nic nie szukają, bo ich wynalazki to nieuzasadnione straszenie ludzi i broń dostarczana do rąk rządzących. Kto ma zachorować , to zachoruje, kto ma umrzeć to umrze, taka jest wola nieba i z nią się zgadzać trzeba.
Loko
7 miesięcy temu
jeszcze więcej smug na niebie !!!!! toć to samo zdrowie !! przez pół godz. robiłem fotki nieba , po 11 samolotach nie widziałem już nieboskłonu ino same smugi !!!!! czysta ekologia i same witaminy lecą nam na łby co ???
Rix
7 miesięcy temu
Zakaźna?
Eva
7 miesięcy temu
Świat jest przeludniony, więc....
Kobiety
7 miesięcy temu
Dobrze powiedziały: To jest wojna!
Ydndif
7 miesięcy temu
Jest taka choroba która zawsze kończy się śmiercią nazywa się życie ma różne objawy u każdego i każdy kto żyje wcześniej czy później umrze...
Hetman
7 miesięcy temu
Oooo.Proszę.Z C 19 nie wypaliło do końca to jankesi mają już inną plandemię.Ta ma być lepsza.40% gwarancji śmiertelności.Firma Picer juz pracuje nadz szczepionką.Jak zredukują populację o 40% to nie będzie problemu w ociepleniem klimatu,z przeludnieniem,z wyżywieniem itp.Już kilkadziesiąt lat temu Chińczycy twierdzili że jak ich umrze 500000 to drugim będzie sie lepiej żyło.
Waldi
7 miesięcy temu
Najgorsza choroba to jest ta ostatnia. Pozdrawiam BW
Lodzia
7 miesięcy temu
No to przyjdzie po 3 miesiące siedzieć w domu pomimo że powinni zastosować to jak była garstka covidowych
Ajajaj
7 miesięcy temu
Leczyli na covida respiratorami i podusili biedaków, zamiast dac im spokojnie wykichać się. Aby zatuszować nieudany eksperyment wydłubali kawałek DNA i porównali z pierwotnym wzorcem (jakaś małpa?). Wyszło, że są różne. I tak powstają nowe choroby śmiertelne.
bEiVxiHL
Kiedy
7 miesięcy temu
prokuratura weźmie się wreszcie za lekarzy, którzy na SOR-ze nie zeszyją dziecku rozciętej głowy, jeśli rodzic ni podpisze oświadczenia, że dziecko jest z podejrzeniem zakażenia koronawirusem? To jest zmuszanie do składania fałszywych oświadczeń niekorzystnych dla pacjenta i naruszenie dóbr osobistych pacjenta!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić