Jan Manicki
Jan Manicki| 
aktualizacja 

Nie ma świąt bez Mikołaja. W tym miejscu dobrze o tym wiedzą

5

Duńskie zoo organizowało dotychczas dla dzieci bożonarodzeniowe spotkania ze Świętym Mikołajem. Ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku nie mogło się ono odbyć w tradycyjnej formie. Pracownicy placówki stanęli jednak na wysokości zadania. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa!

Nie ma świąt bez Mikołaja. W tym miejscu dobrze o tym wiedzą
Duńskie zoo zorganizowało dla dzieci niecodzienne spotkanie ze Świętym Mikołajem (Instagram)

Ogród zoologiczny w Aalborgu co roku zamienia się w grudniu w krainę rodem z baśni. Tysiące świątecznych lampek zdobi ścieżki i budynki. Nie może również zabraknąć Świętego Mikołaja.

Początkowo nie wiedzieliśmy co zrobić w tym roku ze Świętym. Dzieci nie mogły jak zazwyczaj usiąść mu na kolanach. W ostatniej chwili wpadliśmy jednak na nowatorski pomysł – powiedział dyrektor zoo Henrik Johansen, cytowany przez TV2 Nord.

Święty Mikołaj w dobie pandemii. Zamknęli go w kuli śnieżnej

Pracownicy zoo rozwiązali problem Świętego Mikołaja w rewolucyjny sposób. Postanowiono, że w związku z pandemią COVID-19, Mikołaj zamknięty zostanie w śnieżnej kuli. W ten sposób, koronawirus nie będzie się rozprzestrzeniał, a dzieci nadal będą mogły spotkać Świętego.

Ogromna kula śnieżna została zamówiona z Chin. Według zarządu ogrodu zoologicznego, przyszła dosłownie w ostatniej chwili. Na szczęście wszystkie przygotowania zakończono na czas.

"Nawet koronawirus nie powstrzyma Mikołaja". Rewolucyjny pomysł duńskiego zoo

W mediach społecznościowych zamieszczono nagranie, które polubiło już ponad tysiąc osób. Na filmie widać, że Mikołaj siedzi w plastikowej bańce. Za nim znajdują się świąteczne dekoracje.

Dzieci przychodzą do Świętego Mikołaja i przybijają z nim piątkę przez ścianę śnieżnej kuli. Święty dysponuje także podświetlaną różdżką. Oprócz tego, Mikołaj może sypać sztucznym śniegiem.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Święta Bożego Narodzenia w dobie pandemii COVID-19 to trudne zadanie. Trzeba jednak przyznać, że duński ogród zoologiczny wywiązał się z niego wzorowo. Kilka fotografii zamieściło na swoim Instagramie BBC.

Nawet koronawirus nie może powstrzymać Świętego Mikołaja przed szerzeniem radości – napisano, zamieszczając kilka fotografii.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Obejrzyj także: Oni też czekają na Świętego Mikołaja

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić