Karolina Woźniak| 

Nie przejmowali się obostrzeniami. Iworyjczycy oszaleli po pojawieniu się Didiera Drogby

0

Pojawienie się Didiera Drogby w Abidżanie wywołało szaleństwo w Abidżanie. Tysiące osób wyległo na ulicę, aby zobaczyć swojego idola. Mało kto zachowywał dystans społeczny.

Nie przejmowali się obostrzeniami. Iworyjczycy oszaleli po pojawieniu się Didiera Drogby
Didier Drogby przyjechał do Abidżanu (Twitter.com, @didierdrogba)

Didier Drogba to jedna z legend Chelsea FC. W barwach londyńskiego klubu występował w latach 2004-2012 oraz 2014-2015. W tym czasie rozegrał ponad 250 spotkań w barwach "The Blues" i strzelił 104 bramki.

Na swoim koncie ma także 104 występy w reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Karierę zakończył w 2018 roku.

42-latek ogłosił, że zamierza kandydować na prezesa tamtejszego Związku Piłki Nożnej [wybory odbędą się 5 września - dop. MK]. Były piłkarz pojawił się w dawnej stolicy kraju Abidżanie, czym wywołał szaleństwo wśród kibiców.

Nie przejmowali się obostrzeniami. Iworyjczycy oszaleli po pojawieniu się Didiera Drogby

Tysiące osób wyległy na ulice, nie przejmując się pandemią czy zachowywaniem dystansu społecznego. Samochód, którym przemieszczał się Drogba, miał problem, aby przejechać przez ulicę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Każdy z nich choć przez chwilę chciał zobaczyć swojego idola. Fani przygotowali transparenty, wielu z nich miało na sobie koszulki z podobizną Drogby.

Piłka nożna to sport dla wszystkich, jednoczy ludzi. Widzimy to dzisiaj, kiedy ci wszyscy kibice zgromadzili się przed siedzibą związku - powiedział Drogba, cytowany przez "The Sun".

Pandemia koronawirusa dotknęła Wybrzeże Kości Słoniowej w niewielkim stopniu. W tym zamieszkanym przez 25 mln osób kraju wykryto 16 tys. przypadków zakażenia. 102 chorych zmarło, natomiast blisko 12 tys. uznaje się za wyleczonych. Mimo to zgromadzenia takie jak to po przyjeździe Drogby nie są uznawane za bezpieczne.

Zobacz także: Żużel. Dyrektor Stali mówi o pracach na stadionie po pożarze rozdzielni
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić