"Nie wybaczę". Mama 16-letniej Kornelii przemówiła

124

16-letnia Kornelia została brutalnie zamordowana, a jej ciało zakopane w lesie. Zabójcy nastolatki - 29-letni Patryk B. i 19-letnia Martyna S. - usłyszeli wyroki. – On spojrzał nam w oczy i przeprosił. Oczywiście, nie wybaczę - powiedziała o skazanym w rozmowie z "Faktem" matka ofiary.

"Nie wybaczę". Mama 16-letniej Kornelii przemówiła
Martyna S. i jej chłopak Patryk B. zamordowali 16-letnią Kornelię (Facebook)

Do zabójstwa 16-letniej Kornelii doszło w lutym 2020 r. w lesie przy rezerwacie Łęgi Oborskie na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Nastolatka została zwabiona na miejsce pod pretekstem świętowania urodzin dziewczyny kolegi 29-letniego Patryka B. Gdy już cała trójka była na miejscu, mężczyzna wymierzył do Kornelii z wiatrówki i oddał strzał, ale broń nie wypaliła. Wówczas Patryk B. zaczął dusić 16-latkę. Do akcji włączyła się też Martyna S. Naładowała wiatrówkę śrutem i trzykrotnie strzeliła do pokrzywdzonej.

Następnie ciało nastolatki para zakopała w lesie. Zwłoki Kornelii odnaleziono ponad dwa miesiące później. "Oględziny i sekcja zwłok wykazały, że przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie" - stwierdził biegły.

Policja szybko trafiła na trop zabójców. Patryk B. i Martyna S. wielokrotnie zmieniali zeznania. Zabójcy tłumaczyli, że Kornelia handlowała narkotykami, dlatego postanowili pozbyć się konkurencji, bo sami chcieli rozkręcić podobny biznes.

W ostateczności wersja ta została obalona. Moja córka nie miała nic wspólnego z narkotykami – tłumaczy pani Marlena, matka ofiary w rozmowie z "Faktem".

Mordercy usłyszeli wyrok

W miniony piątek w Sądzie Okręgowym w Warszawie ogłoszony został wyrok w sprawie zabójstwa 16-letniej Kornelii. Sąd skazał Patryka B. i Martynę S. na kary po 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Rodzina nastolatki nie do końca jest zadowolona z wyroku. Prokurator zażądał dla oskarżonych wymierzenia najsurowszego wymiaru kary. W przypadku Patryka B. byłoby to dożywocie. – Na pewno odwołamy się od wyroku - zapowiedziała matka zamordowanej w rozmowie z "Faktem".

W przypadku oskarżonej to najwyższa możliwa kara z uwagi na fakt, że w czasie popełnienia zbrodni nie ukończyła 18 lat. – Niepokoi mnie jednak, że po piętnastu latach będzie miała szanse na wyjście na wolność za dobre sprawowanie. Nie dopuścimy do tego – podkreśla matka Kornelii.

Jak zachowali się mordercy w stosunku do rodziny zamordowanej nastolatki?

On spojrzał nam w oczy i przeprosił. Oczywiście, nie wybaczę. Ona przyjęła wyrok bez emocji. Sprawiała wrażenie nieobecnej, stała wpatrzona w podłogę – mówi mama Kornelii w rozmowie z "Faktem".
Zobacz także: Polacy wypowiedzieli się o postawie Franciszka. Specjalistka wyjaśnia
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić