Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

"Nie wybaczę". Mama 16-letniej Kornelii przemówiła

62
Podziel się:

16-letnia Kornelia została brutalnie zamordowana, a jej ciało zakopane w lesie. Zabójcy nastolatki - 29-letni Patryk B. i 19-letnia Martyna S. - usłyszeli wyroki. – On spojrzał nam w oczy i przeprosił. Oczywiście, nie wybaczę - powiedziała o skazanym w rozmowie z "Faktem" matka ofiary.

"Nie wybaczę". Mama 16-letniej Kornelii przemówiła
Martyna S. i jej chłopak Patryk B. zamordowali 16-letnią Kornelię (Facebook)

Do zabójstwa 16-letniej Kornelii doszło w lutym 2020 r. w lesie przy rezerwacie Łęgi Oborskie na terenie gminy Konstancin-Jeziorna. Nastolatka została zwabiona na miejsce pod pretekstem świętowania urodzin dziewczyny kolegi 29-letniego Patryka B. Gdy już cała trójka była na miejscu, mężczyzna wymierzył do Kornelii z wiatrówki i oddał strzał, ale broń nie wypaliła. Wówczas Patryk B. zaczął dusić 16-latkę. Do akcji włączyła się też Martyna S. Naładowała wiatrówkę śrutem i trzykrotnie strzeliła do pokrzywdzonej.

Następnie ciało nastolatki para zakopała w lesie. Zwłoki Kornelii odnaleziono ponad dwa miesiące później. "Oględziny i sekcja zwłok wykazały, że przyczyną zgonu było gwałtowne uduszenie" - stwierdził biegły.

Policja szybko trafiła na trop zabójców. Patryk B. i Martyna S. wielokrotnie zmieniali zeznania. Zabójcy tłumaczyli, że Kornelia handlowała narkotykami, dlatego postanowili pozbyć się konkurencji, bo sami chcieli rozkręcić podobny biznes.

W ostateczności wersja ta została obalona. Moja córka nie miała nic wspólnego z narkotykami – tłumaczy pani Marlena, matka ofiary w rozmowie z "Faktem".

Mordercy usłyszeli wyrok

W miniony piątek w Sądzie Okręgowym w Warszawie ogłoszony został wyrok w sprawie zabójstwa 16-letniej Kornelii. Sąd skazał Patryka B. i Martynę S. na kary po 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok jest nieprawomocny.

Rodzina nastolatki nie do końca jest zadowolona z wyroku. Prokurator zażądał dla oskarżonych wymierzenia najsurowszego wymiaru kary. W przypadku Patryka B. byłoby to dożywocie. – Na pewno odwołamy się od wyroku - zapowiedziała matka zamordowanej w rozmowie z "Faktem".

W przypadku oskarżonej to najwyższa możliwa kara z uwagi na fakt, że w czasie popełnienia zbrodni nie ukończyła 18 lat. – Niepokoi mnie jednak, że po piętnastu latach będzie miała szanse na wyjście na wolność za dobre sprawowanie. Nie dopuścimy do tego – podkreśla matka Kornelii.

Jak zachowali się mordercy w stosunku do rodziny zamordowanej nastolatki?

On spojrzał nam w oczy i przeprosił. Oczywiście, nie wybaczę. Ona przyjęła wyrok bez emocji. Sprawiała wrażenie nieobecnej, stała wpatrzona w podłogę – mówi mama Kornelii w rozmowie z "Faktem".
Zobacz także: Polacy wypowiedzieli się o postawie Franciszka. Specjalistka wyjaśnia
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(62)
Ww 1
4 miesiące temu
Kara musi być adekwatna i sprawiedliwa ,tu coś nie zadziałało ,pozostaje sprawiedliwość w rękach rodziny ofiary i tyle w temacie
Margaretka
6 miesięcy temu
pani 19 lat a wary już jak glonojad. Kto czym pracuje w to inwestuje ;)
Nott
6 miesięcy temu
Mało. tyle kupujemy smierdzacych czołgów można za to kupić więcej dożywoci dla podludzi.
Dick
6 miesięcy temu
Oko za oko. Żadne 25 lat na naszym utrzymaniu. Kulka i do piachu narrra. Oby w pierdlu dostali za swoje
Mama
6 miesięcy temu
Przecież to było zaplanowane morderstwo i tak niskie wyroki. Kamieniołomy i łańcuchy do końca życia.Co trzeba mieć w głowie żeby być tak wyrachowanym.To psychopaci, resocjalizacja tu nie pomoże.Ale psychiatrzy ze wszystkich zbrodniarzy robià niewiniàtka.Okaże się że są chorzy, pójdą do szpitala psychiatrycznego i za chwilę ich zwolnià, bo już nie stanowią zagrożenia. Tak to działa. Ten świat robi się chory bo mordercy i zwyrodnialcy majà większe prawa niż ofiary.
Pit
6 miesięcy temu
Wprowadzić karę śmierci nawet za kradzież chleba!!!! Wtedy wszyscy będą chodzić wyprostowani czyli będą równi wobec prawa
Kara śmierci
6 miesięcy temu
w naszym układzie nie przejdzie. Powinny być obozy pracy. Minimum warunków, maksimum pracy.
Mic
6 miesięcy temu
Utylizacja to jedyna sprawiedliwa kara
Laguardia
6 miesięcy temu
Polska to bardzo chory kraj... Zbój ma większe prawa niż ofiara.
Gosc
6 miesięcy temu
Karę śmierci przywrócić . Teraz takie chwasty będą żyły i wcześniej po 15 latach wyjdą . Kara śmierci przywrócić !!!
tak jest...
6 miesięcy temu
Nigdy nie wolno wybaczać zbrodniarzom, bo to zdrada naszej bliskiej zamordowanej osoby.
skandal...
6 miesięcy temu
Zycie za życie to byłby dopiero sprawiedliwy wyrok. Obydwoje to zwyrodnialcy, nie nadający się już do życia wśród społeczeństwa. Dożywocie dla nich to minimum. Czego boją się sędziowie ferując im tak łagodne kary?
500+
6 miesięcy temu
Dzieci z tzw. dobrych domów może? Co za patologia!
jacek krak
6 miesięcy temu
TYLKO Kornelia może wybaczyć. Jeśli ją poproszą to może to zrobić, NIKT inny. Niech poproszą Kornelię !
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić