Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|
aktualizacja

Nie żyje 38-latka chora na COVID-19. Była w szóstym miesiącu ciąży

169
Podziel się:

Zmarła pacjentka, która trafiła do szpitala z ciężkim przebiegiem COVID-19. W chwili zarażenia się koronawirusem była w szóstym miesiącu ciąży. Lekarze walczyli zarówno o życie 38-latki, jak i nienarodzonego dziecka, jednak tylko jedno z nich udało się uratować.

Nie żyje 38-latka chora na COVID-19. Była w szóstym miesiącu ciąży
W chwili śmierci pacjentka zarażona koronawirusem miała 38 lat (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, 2021 Anadolu Agency)

Jak informuje portal Dziennik Łódzki, 38-latka przebywała w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Poznaniu. Wcześniej ciężarna pacjentka pozostawała pod opieką lekarzy z Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Koronwirus w ciąży. Nie żyje 38-latka z COVID-19A, co z jej dzieckiem?

W wyniku powikłań po COVID-19 płuca 38-latki były praktycznie zniszczone. Aby utrzymać pacjentkę przy życiu, lekarze musieli wykorzystać terapię ECMO –  pozaustrojowe utlenowanie krwi.

Ostatecznie stan 38-latki okazał się na tyle zły, że lekarze nie byli w stanie jej uratować. Przyczyną śmierci chorej była niewydolność wielonarządowa, do której doszło w konsekwencji zarażenia koronawirusem. Według ustaleń portalu Dziennik Łódzki nie zaszczepiła się przeciwko COVID-19.

Zobacz także: Zobacz też: Lekarz krytykuje brak działań rządu. „Najwyższy czas, żeby coś zrobić”

Personelowi udało się jednak ocalić życie nienarodzonego dziecka pacjentki. Chłopiec przyszedł na świat poprzez cesarskie cięcie i obecnie pozostaje na oddziale neonatologicznym.

COVID-19 nie oszczędza także nastolatków. Na oddziale intensywnej terapii w poznańskim Szpitalu imienia Heliodora Święcickiego przebywa niezaszczepiony 18-latek, który zaraził się koronawirusem. Doświadczał na tyle poważnych problemów z oddychaniem, że lekarze również i jego podłączyli do ECMO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(169)
Logika gawied...
5 miesięcy temu
Szczepionki są tak złe, że jak ja bym się mógł cofnąć w czasie to bym się nawet jako niemowlak na tężec nie dał zaszczepić, na inne choroby tym bardziej, zero szczepień, pewnie bym był już martwy, albo i nie, jakbym akuratnie nie złapał danej infekcji, ale i tak bym się nie szczepił, bo w obecnym czasie szczepienie to śmierć, a wcześniej było to normalne, ale teraz to śmierć:D
Chj
5 miesięcy temu
Preparaty GMO, które reklamujecie m.in. wy, telewizyjne gwiazdki i sprzedajni politycy zabiły już ponad 300 sportowców na całym świecie. Codziennie umiera od nich jakiś redaktor, nauczyciel, człowiek ze świecznika i tysiące zwykłych ludzi. Oczywiście przyczyna śmierci to NA(i)GLE. Pamietajcie, że już niedługo zostaniecie wszyscy sprawiedliwie osądzeni i ukarani za to, co robicie.
Guj
5 miesięcy temu
A po szczepionce nie żyje mój kolega, kolegi tata, inny kolega dostał paraliżu, następnego ledwo uratowali, a koleżanka ma niedowład ręki.
Endek
5 miesięcy temu
Zaszczepiona, biedna i nieswiadoma, ale to zniwo bedzie zbierac setki milionow na swiecie, czekajcie jeszcze troche...tylko Konfederacja jest za dobrowolnoscia, Ludzie nie maja uczciwej debaty lekarzy ża i przeciw, Unikaja, Oni wszyscy NORYMBERGA 2
jaja
5 miesięcy temu
Od szczepionki nie mineło 14 dni i nie liczy się jako zaszczepiona
preparat
5 miesięcy temu
no dobra, ale covid 19 to już był ponad 2 lata temu tematem, teraz jest rok prawie 2022!!!!!! Tematem jest grafen w preparatach i te świecące blaszki.
XYZ
5 miesięcy temu
Podajcie może ilu ludzi faktycznie umiera na raka , zawały, wylewy i inne choroby a przyjęli preparat zwany dalej szczepionką . To nie są teorie spiskowe tylko fakty ukrywane po to aby zamieść pod dywan nieudolność i niedofinansowanie służby zdrowia. Dlaczego w innych krajach jest niższa śmiertelność bo zwyczajnie ludzie są leczeni na inne choroby. Podawanie przykładów śmierci osób niezaszczepionych jest chorą propagandą i wkurza ludzi bo daje ludziom do zrozumienia że są bezmyslnymi idiotami
gyhyunu
5 miesięcy temu
Według ustaleń portalu Dziennik Łódzki nie zaszczepiła się przeciwko COVID-19. a pomogliscie jej wogole,czy nie zaszczepiona,i olaliscie ja !!!
EBG
5 miesięcy temu
Artykuł 32 „Konwencji genewskiej”. Zgodnie z art. 32 IV Konwencji z 1949 r. „okaleczenia i eksperymenty medyczne lub naukowe, które nie są konieczne do leczenia osoby” są zabronione. Zgodnie z art. 147 przeprowadzanie eksperymentów biologicznych na ludziach jest poważnym naruszeniem „Konwencji”. „Eksperymentalna” szczepionka narusza wszystkie 10 kodeksów norymberskich, które przewidują karę śmierci dla tych, którzy naruszają te międzynarodowe traktaty”.
Ale jazda
5 miesięcy temu
Zabijaj lekarza który nie udziela Ci pomocy tylko przychodzi z testem a Ty siedzisz na sorze czekając na wynik pcr z zawałem zostaną wtedy tylko normalni lekarze nie mordercy co miesiąc płacę prawie 500 zł w składkach i tak żeby się leczyć trzeba iść prywatnie wyrwać chwasty zostawić tych co leczą prawdziwych
Teściu Gagari...
5 miesięcy temu
Jakim cudem Covid sie rpzprzestrzenia miedzy kontynentami jak trzeba byc zaszczepionym i miec test?ktos mi powie?
Statyści
5 miesięcy temu
Co to jest zdjęcie ilustracyjne? Do tego można się zatrudnić jako statysta? Ile za godzinę? Kto za to płaci?
Hmmm
5 miesięcy temu
A co takiego lekarze zrobili? Oni coś leczą w ogóle, czy się zastanawiają co to, a potem jak ktoś umrze to covid 19, a to cały czas jest? Przecież już ponad dwa lata minęły i nie zmutowało?
Chj
5 miesięcy temu
Ciąża okazała się covidem jak i każda inna przypadłosć wystarczy pozytywny test. Druga sprawa,gdzie jest RODO i dlaczego o2 podaje wręcz szasta wrażliwymi danymi medycznymi, wiek, ciąża, czy cały świat musi się o każdym Polaku dowiadywać, czy wszyscy jesteśmy celebryrami?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić