Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Nie żyje Andrzej Strzelecki. Znany aktor miał 68 lat

42

Zmarł Andrzej Strzelecki - aktor filmowy i teatralny, reżyser, a także wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie. W czerwcu oznajmił, że choruje na raka płuc i prosił o wsparcie. Miał 68 lat.

Nie żyje Andrzej Strzelecki. Znany aktor miał 68 lat
(ONS)

Andrzej Strzelecki ujawnił w czerwcu, że ma nieoperacyjnego raka płuc. Poprosił wtedy o wsparcie finansowe, ponieważ zaistniała szansa, że otrzyma innowacyjne leczenie, które jest wyjątkowo drogie. Szansa na lek pojawiła się kilka dni temu, jednak było już późno.

17 lipca aktor zmarł. Informację, w rozmowie z WP, potwierdziła Akademia Teatralna, której był rektorem w latach 2008-2016.

Zagrał w kilkudziesięciu filmach, serialach i przedstawieniach teatralnych. Występował u boku Anny Seniuk, Piotra Machalicy, Gustawa Holoubka, Zbigniewa Zapasiewicza oraz Wiktora Zborowskiego. Największą rozpoznawalność zdobył dzięki roli w filmie "W pustyni i w puszczy" oraz w serialu "Klan". Był także pasjonatem golfa i odnosił sukcesy w tej dziedzinie sportowej.

Był dwukrotnie żonaty. Z małżeństwa z Ewą Czarniecką ma córkę Joannę a z Joanną Pałucką syna Antoniego.

Czytaj także:

Andrzej Strzelecki urodził się w 1952 roku. Był znanym aktorem, reżyserem, satyrykiem. Przez lata pracował jako wykładowca i rektor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Zobacz także: Krzysztof Skiba o sytuacji artystów w czasie pandemii: "Odmrożono jedną nogę i to nie w całości"
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić