Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
SSŃ
|

Nie żyje Krystian Dulewicz. Miał zaledwie 36 lat

138
Podziel się

Smutne wieści ze świata filmu. Po długiej chorobie zmarł Krystian Dulewicz, ceniony operator i edukator filmowy. Miał zaledwie 36 lat.

Nie żyje Krystian Dulewicz. Miał zaledwie 36 lat
Nie żyje operator Krystian Dulewicz (Facebook)
bFdKUOuZ

Krystian Dulewicz zmarł 19 grudnia w wieku 36 lat. Od kilku miesięcy zmagał się z ciężką chorobą. O śmierci pochodzącego z Jędrzejowa operatora poinformowało stowarzyszenie FILMFORUM w poruszającym poście na Facebooku.

Nie żyje ceniony operator

Nasz przyjaciel, dobry człowiek, zawsze gotowy nieść pomoc w każdej sytuacji. Zaangażowany, doświadczony i pełen nieustającej pasji edukator filmowy. Wyjątkową cechą Krystiana była życiowa dewiza, której uosobieniem był podmiot "my" zamiast jakże dziś powszechnego "ja". - napisano w facebookowym poście.
bFdKUOvb

Dulewicz robił zdjęcia m.in. do filmu "Lokal zamknięty" z 2021 roku, pracował także przy tworzeniu "Ostatniej szansy" z 2017 roku oraz przy filmie "To był lipiec 1945". Na planie współpracował m.in. z Mateuszem Damięckim i Januszem Chabiorem.

Oprócz tego, a może przede wszystkim, współtworzył wiele projektów związanych z edukacją filmową w ramach CINEMAFORUM, w tym Międzynarodowego Forum Filmów Krótkometrażowych w Warszawie czy WAMA Film Festival w Olsztynie

bFdKUOvh

W 2021 roku Dulewicz trzymał Nagrodę Specjalną imienia Jana Machulskiego za Całokształt Działań na Rzecz Młodego Polskiego Kina.

Krystian żył zawsze na sto procent, korzystał z każdego dnia, z każdej chwili. Odszedł zdecydowanie za szybko… Dziś nie żegnamy się z Krystianem. Pozostanie on nieodłącznym filarem wszystkich naszych działań, ich inspiratorem i motywatorem. Naszym obowiązkiem jest podtrzymanie pamięci o Nim - dodano w poście FILMFORUM.
bFdKUOvi

Pogrzeb Krystiana Dulewicza odbędzie się środę (22 grudnia) o godzinie 13.00 w parafii bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie.

Zobacz także: Inicjatywa Dudy. Generał gorzko komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdKUOvC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(138)
Tje Mirek Ch.
4 tyg. temu
Bardzo mi przykro. Byłem dyrektorem szkoły, do której uczęszczał. I liked Jim.
peter
4 tyg. temu
ico ?
pawel-
4 tyg. temu
teraz w niebie spotka się z wielebnym Jankowskim +++
bFdKUOvD
pawel-
4 tyg. temu
powinien pójść do lekarza +++
ertgyh
4 tyg. temu
Zacznijcie leczyć jak inne kraje, szczepionki nic nie dają oprócz nopów. Słuchajcie autorytetów, nie opłacanych ekspertów, bo mamy już najwięcej zgonów na świecie, a tam, gdzie szczepiono najwięcej zachorowań. Czy to was nie zastanawia?
Mój pogląd
4 tyg. temu
Odkąd zaczęli szczepić zrobiła się moda na nagłe odejścia ludzi młodych, wysportowanych w tym sportowców. Ale niech każdy decyduje za siebie
dfgh
4 tyg. temu
Nie obrażajmy się wzajemnie. Szanujmy swoje poglądy. One nie biorą się znikąd. Jedni uwierzyli "ekspertom rządowym, inni naukowcom z ogromnym dorobkiem. Nie używajmy inwektyw, piszmy wypowiedzi naukowców jako argumentację. Szukajcie na bitchute o koronawirusie i szczepionkach. Wiele materiałów ma polskie tłumaczenia. Zobaczcie tłumy na ulicach Londynu, Włoch, Holandii, Francji....Zobaczcie co robią z ludźmi w Australii. Tu nie chodzi o nasze zdrowie.
dfgh
4 tyg. temu
Zarówno wirus jak i szczepionka jest stworzona przez tych samych ludzi jako broń biologiczna. Trzeba unikać jednego i drugiego. Niezależna jest bitchute. Wpisujcie tam nazwiska tych naukowcow. Pełno jest już jednak treści pisanych przez trolli, którzy podważają oświadczenia tych naukowców. Nie dyskutujcie ze mną, tylko z nimi. Prof Luck Montagnier wyizolował przecież wirusa hiv, Dr Bosche był koorgynatorem badań nad wirusem Ebola, Dr Noack chemik to jeden z najwybitniejszych na świecie znawców grafenu....Trzeba szukać codziennie, co się pojawia. Naukowcy są zatraszani, niszczy się ich kariery. Bigfarma ma tyle pieniędzy, ze może wszystko.
Anna
4 tyg. temu
Szczepta się - będziecie w mniejszości.
Kroki
4 tyg. temu
Do antyszczepionkowców. Dziś rano mojej babci padła kura. Była młoda, miała zaledwie rok. Wczoraj wyglądała na zdrową. Przypadek?
Darrrrrro
4 tyg. temu
Często czytam doniesienia o czyjejś śmierci. Dziwi mnie fakt że większość tych informacji przekazują osoby, instytucje, znajomi, a nie rodzina. Ludzie wychylają się przed szereg zapewne nawet nie pytajac rodziny czy sobie tego życzy. Nauczmy się nie decydować za innych.
uczciwy lekar...
4 tyg. temu
zmagał się z ciężkimi powikłaniami po szczepieniu w pierwszej połowie 2021 roku
sssss
4 tyg. temu
wiecie co to rak ?
bFdKUOvv
vvvvvvvvv
4 tyg. temu
depresja
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić