oprac. Mateusz Kaluga| 

Niebywałe, co powiedział Łukaszenka. "W tej biednej Polsce"

- W tej biednej Polsce nie ma kto pracować, problemów społecznych po czubek głowy - starał się usilnie przekonać zgromadzonych Aleksandr Łukaszenka. Dyktator Białorusi podczas ogólnokrajowej konferencji stwierdził też, że Polska chce mieć najsilniejsze wojska lądowe w Europie, ale boryka się z trudną sytuacją gospodarczą.

Niebywałe, co powiedział Łukaszenka. "W tej biednej Polsce"
A. Łukaszenka znowu o Polsce (Getty Images, Contributor#8523328)

W środę 24 kwietnia rozpoczął się w Mińsku siódmy już Ogólnobiałoruski Zjazd Ludowy. Przemówienie wygłosił m.in. białoruski dyktator Alaksandr Łukaszenka. Jednym z tematów jego wystąpienia była nowa koncepcja obronna Białorusi, jednak nie omieszkał wspomnieć również o Polsce.

Łukaszenka podczas konferencji miał kłamać, że Polska, ale też kraje bałtyckie podejmują działania wrogie wobec Białorusi. Na myśli miał polskie i litewskie oddziały wojska, które stacjonują w pobliżu białoruskiego reżimu. Łukaszence wyraźnie nie podoba się program zbrojeniowy Polski.

Pod pretekstem wzmocnienia ochrony wojskowi realizują zwiadowczo-dywersyjne zadania. Polska chce stworzyć najsilniejsze wojska lądowe w Europie - powiedział Łukaszenka, którego cytuje gazeta.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: WP News wydanie 25.04, godzina 11:50

Białoruski przywódca dodał jednak, że Polska obecnie nie jest w stanie prowadzić wojny, ponieważ rzekomo znajduje się w trudnej sytuacji gospodarczej.

Łukaszenka mówi o Polsce i namawia do rozmów pokojowych

W tej biednej Polsce i tak nie ma kto pracować, problemów społecznych po czubek głowy - przekonywał dalej Łukaszenka.

Prezydent podkreślił też, że Polska "siedzi na dotacjach Unii Europejskiej i Stanów Zjednoczonych". Jednocześnie zapewnił, że Białoruś nie będzie podejmować żadnych agresywnych działań przeciwko Polsce.

Podczas białoruskiego zjazdu nie mogło zabraknąć tematu rosyjskiej agresji na Ukrainę. Według 69-letniego polityka, aktualna sytuacja na froncie sprzyja podjęciu rozmów pokojowych między walczącymi państwami. Dyktator podkreślił, że Rosja nie opuści okupowanych terenów Ukrainy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić