Mateusz Domański
Mateusz Domański| 
aktualizacja 

Niedziele handlowe 2020. Czy 19 kwietnia to niedziela handlowa?

0

Świąteczne zapasy to już absolutna historia. Czas uzupełnić domowe magazyny z żywnością. Czy 19 kwietnia będzie możliwość zrobienia zakupów?

Czy 19 kwietnia zrobimy zakupy?
Czy 19 kwietnia zrobimy zakupy? (Getty Images, NurPhoto , Contributor)

Nie mamy dobrych informacji dla tych, którzy w najbliższą niedzielę planowali wybrać się na zakupy. W ten dzień wszystkie większe sklepy będą zamknięte, bo 19 kwietnia wypada niedziela niehandlowa.

Gdzie zrobić zakupy w niedzielę niehandlową? Możemy spróbować pójść do mniejszych sklepików osiedlowych, które często są otwarte, bo za kasą staje sam właściciel. W pilnych sytuacjach kołem ratunkowym mogą okazać się stacje paliw.

Lepiej jednak nie zwlekać do niedzieli i na zakupy wybrać się wcześniej. Ze względu na szalejącą pandemię koronawirusa wiele sklepów wydłużyło godziny otwarcia, co stwarza większe możliwości na zrobienie zakupów.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński o zakrywaniu twarzy

Tylko 7 niedziel handlowych w 2020 roku

W tym roku zakupów w niedziele lepiej nie brać pod uwagę. Zgodnie z założeniami, przewidziano otwarcie sklepów w dwie niedziele poprzedzające bezpośrednio Boże Narodzenie, jedną niedzielę poprzedzającą bezpośrednio Wielkanoc, a także cztery dodatkowe niedziele handlowe w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Tak rzadkie otwieranie sklepów w niedziele to efekt ustawy o zakazie handlu w niedziele, która zaczęła obowiązywać 1 marca 2018 roku. Za złamanie zakazu grożą potężne kary finansowe - nawet do 100 tys. zł. W przypadku notorycznego lekceważenia przepisów może dojść nawet do sankcji polegającej na ograniczeniu wolności.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić