o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Niedziele handlowe 2020. Czy 3 maja zrobimy zakupy?

33
Podziel się

3 maja 2020 przypada pierwsza niedziela miesiąca. Czy sklepy będą otwarte? Czy może obowiązuje zakaz handlu? Jeśli tak, to kiedy możemy zrobić zakupy w czasie tegorocznej majówki?

Niedziele handlowe 2020. Czy 3 maja zrobimy zakupy?
(Getty Images)
bDoGSfph

Które niedziele są handlowe w 2020 roku? W 2020 roku jest tylko 7 niedziel handlowych. W przeciwieństwie do zeszłego roku, gdy zakupy robiliśmy w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, w 2020 tylko w siedem niedziel można robić zakupy.

Epidemia koronawirusa nic nie zmieniła w kwestii niedziel handlowych. Czy zatem w najbliższą niedzielę (3 maja), która przypada w czasie długiego weekendu majowego, obowiązuje zakaz handlu?

bDoGSfpj

Majówka 2020. Kiedy będą otwarte sklepy?

W maju 2020 nie ma żadnej niedzieli handlowej. Oznacza to, że 3 maja nie zrobimy zakupów, a najbliższa niedziela handlowa jest dopiero 28 czerwca.

Podczas długiego majowego weekendu sklepy będą otwarte tylko w sobotę 2 maja. W piątek 1 maja również obowiązywał zakaz handlu.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDoGSfpK
KOMENTARZE
(33)
antypis
7 miesięcy temu
Kiedy wreszcie kościół przestanie wsadzać swojego nochala do wszystkiego i decydować co jest dobre, a co złe! Te niedziele niehandlowe to też ich dzieło. Czarni oczywiście dalej uprawiają handel zbierając tacę na każdej mszy. Tu wszystko jest o.k.? Biorą kasę od państwa, ale sami jej nie wytwarzają.
KAT
7 miesięcy temu
no masakra i jeszcze ludzie idą głosować na pis z dumą bo 500 plus dają -żal.
jacek lat61
7 miesięcy temu
nakazy,zakazy, ograniczenia ..... takiego czegoś nie było nawet w PRL
bDoGSfpL
Obywatel
7 miesięcy temu
Nawet w komunistycznych Chinach władze tak nie ingerują w życie ludzi a zasady są proste - zarabiajcie pieniądze i nie mieszajcie się w politykę. Jeszcze trochę i do wc nie będzie można iść w Polsce bez zezwolenia "władzy" - czy to na pewno jest jeszcze wolny kraj ?
JOLKA
7 miesięcy temu
Dziwie sie wszystkim Polakom dlaczego dali sie tak zaszufladkowac i podporzadkowac. Kto to slyszal o takich nakazach i zakazach? W Angli Policja moze jedynie prosic i tlumaczyc, a nie traktowac ludzi jak potencjalnych przestepcow. To samo w Ameryce. Jak czytam co sie dzieje w Polsce to az nie wierze. Numer telefonu przypisany do nazwiska, brak niedziel handlowych, czekanie do lekarza po 2 lata, zakaz goni zakaz. Polacy co z wami? Taki madry narod a taki glupi? Dlaczego sie daliscie tak oglupic....
Najnowsze komentarze (33)
Polak
7 miesięcy temu
Faszystowska ideologia katolickich despotów precz Wolnej Polski!
zbychu
7 miesięcy temu
może z innej beczki, jestem kierowcą dużej ciężarówki, dowozimy artykuły spożywcze do dużych sieci handlowych, dzięki wolnym niedzielom od handlu mamy zawsze wolną sobotę, gdy nie było wolnych niedziel jeździliśmy cały tydzień...także na plus, jeszcze poproszę żeby ktoś mądry pozamykał magazyny w niedziele i wtedy będzie dopiero porządek...
Meczennik
7 miesięcy temu
W tych sklepach też pracują ludzie POPIERAM WOLNE NIEDZIELE na spacer to do parku a nie do marketu niby tacy europejczycy a nie wiedzą że wszędzie markety są nieczynne na pis nie ma co narzekać bo kto by nie był przy władzy to i tak było by żle ryjecie to 500 plus a samu z tego kozystacie OBŁUDA
Jacek-3
7 miesięcy temu
Zakaz handlu w niedzielę - tak się zaczyna (sic!) dopuszczenie nieuków do władzy. A z czasem nie będzie lepiej.
nik
7 miesięcy temu
te 500 to juz teraz tylko 250 zwolennicy pis opamietaja sie jak chleb bedzie po 20 a mieso na kotlety po 100.tylko ze polska bedzie juz w ruinie i zadluzona na nastepne 50 lat. juz dlug jest nalwiekszy w historii. gratuluje zycia w ubogim kraju podobnym do bangladesz. glosujciee na pis i na dude. tu jest pewnosc ze podpisze wszystko. kim dzong un moze sie cieszyc ze ma nasladowce
wolna
7 miesięcy temu
pamietajcie ze w niedziele musi ktos przyjsc do pracy wy macie wolne a oni musza zap...szac bo wy sobie tak zyczycie bar..y
otwierać
7 miesięcy temu
gospodarka w ruinie przez epidemie, to powinni otiwrac sklepy, a nie je zamykać! OTWIERAC GALERIE W NIEDZIELE
abc
7 miesięcy temu
W Czechach, Niemczech, Austrii i pewnie w wielu innych krajach sklepy w niedzielę są zamknięte, a to nie są kraje gdzie kler ma coś do "rządzenia" i ludzie jakoś żyją.
bDoGSfpD
Witold
7 miesięcy temu
Czekam na drugi krok. Niezależnie od dnia tygodnia, jeżeli w kościele jest msza, to promieniu np. 5 km wszystkie sklepy powinny być zamknięte.
Martina
7 miesięcy temu
Żeby nie ludzie to w kościoła z głodu padli by ,za msze biorą 50 zł i za śluby przeszło 500 a masz trwa 40 minut i nie która po 25 minut i z tego nawet podatku czarne diabły w sutanach nie płacą .
war
7 miesięcy temu
Tyle zakazów co teraz nie było nawet pod okupacją niemiecką, chociaż panował tyfus
ewka
7 miesięcy temu
Niedzielna nuda? Polecam bardzo fajną stronke z najnowszymi filmami i serialami online naprawdę MEGA https://ô.cc/Filmy.Online
mirek
7 miesięcy temu
Wkurza mnie to ,że władza robi co chce i nakazuje ,zakazuje .To nasz wybór czy wybieramy kościół w niedziele czy pójście na plac czy do galerii ,kina itd. Jesteśmy wolnymi ludzmi {przynajmniej tak mi się wydaje }i to my sami decydujemy co i gdzie będziemy robić ,nie można nam niczego narzucać i kazać chodzić do kościoła ,bo władza tak chce .Natomiast druga sprawa ,to co z tymi młodymi ludzmi ,którzy uczą się dziennie na studiach i jedyna możliwość ich zarobku ,to właśnie sobota i niedziela .Wiem ,co niektórzy piszą ,że kiedyś były wolne niedziele i nikt nie narzekał ,ale z drugiej strony trzeba się zastanowić ,co się prze te lata zmieniło .Życie niestety strasznie przyśpieszyło ,wiem na nasza nie korzyść ,ale niestety każdy z nas przywyknął do wygody i do coraz większych pieniędzy .Więc nie dziwne ,że ludzie chcą w niedziele spędzić czas w galerii ,bo zwykle w tedy maja czas na spokojnie połażić po sklepach i pokupowac to co im potrzebne .Zreszta ,dużo osób wybiera tą formę pracy ,by właśnie zarobić troszkę wiecej albo wykorzystać to jako dzień wolny w tygodniu na załatwienie swoich spraw.Tak na koniec uważam ,że powinny być otwarte ,a kto i jak spędza czas wolny ,to już jego sprawa .A przecież ten co chce pracować ,to może ,a ten co nie chce nie musi .
Sos
7 miesięcy temu
Kolejny durny rozwleczony artykulik
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić