Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Niedziele handlowe 2020. Czy 6 września wypada niedziela handlowa?

2

Niedziele handlowe 2020. Wielkimi krokami zbliża się niedziela. Czy 6 września zrobimy zakupy w takich sklepach jak Biedronka, Lidl i Kaufland? Czy ta niedziela jest handlowa?

Niedziele handlowe 2020. Czy 6 września wypada niedziela handlowa?
Czy niedziela 6 września jest handlowa? (Getty Images)

Niestety, nie mamy dobrych informacji. Najbliższa niedziela jest niehandlowa. To oznacza, że 6 września nie zrobimy zakupów w dużych dyskontach i supermarketach. Zamknięte będą sklepy takich sieci jak Biedronka, Kaufland, Lidl czy Auchan.

Warto odnotować, że we wrześniu nie mamy żadnej niedzieli handlowej. Sklepy będą zamknięte zatem nie tylko 6 września, ale i 13, 20 oraz 27.

Kiedy niedziele handlowe? Dopiero w grudniu. Największe sklepy będą otwarte 13. i 20. dnia tego miesiąca, czyli przed świętami Bożego Narodzenia.

Czytaj także:

Niedziele handlowe. Chcą zniesienia zakazu

Pracodawcy jasno stoją przy tym, że ze względu na koronawirusa zakaz handlu w niedziele powinien zostać czasowo zniesiony. Już na początku czerwca apelowało o to dziewięć organizacji przedsiębiorców.

Każdy impuls, który pozwoli branży handlowej nadrobić straty, jest dziś na wagę złota - twierdzą przedsiębiorcy, cytowani przez "Dziennik Łódzki".

Panuje przekonanie, że zniesienie zakazu handlu kojąco wpłynie na gospodarkę. Póki co trudno stwierdzić, jak na tę propozycję zareaguje rząd. Na pewno przekonanie władz nie będzie łatwe. Nie wiadomo, czy przepisy uda się zmienić.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić