o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|
aktualizacja

Niedziele handlowe. Jasne stanowisko Kosiniaka-Kamysza. Chce zniesienia zakazu

24
Podziel się

Kandydat PSL na prezydenta Władysław Kosiniak-Kamysz zaprezentował jasne stanowisko dotyczące zakazu handlu w niedziele. Chce, by został on zniesiony do końca roku.

Jasne stanowisko Kosiniaka-Kamysza ws. zakazu handlu w niedziele
Jasne stanowisko Kosiniaka-Kamysza ws. zakazu handlu w niedziele (PAP)
bDTbPugR

Kosiniak-Kamysz argumentował swój pomysł podczas konferencji prasowej w Lublinie. Szef PSL twierdzi, że zniesienie zakazu handlu w niedziele do końca roku pozwoliłoby pracownikom i właścicielom różnych sklepów na odrobienie strat, które ponieśli w wyniku pandemii koronawirusa.

Nie proponuję uwolnienia na stałe, ale tylko na ten rok, z uwagi na kryzys - zaznaczył Władysław Kosiniak-Kamysz, cytowany przez tvp.info.

Zobacz także: Kontrowersje wokół ministra zdrowia. Prof. Krzysztof Simon: zdumiewające i nieprzyjemne

bDTbPugT

Kandydat PSL na prezydenta zapewnił, że projekt zmiany ustawy dot. zakazu handlu w niedziele zostanie przedstawiony w Sejmie. Kiedy należy się tego spodziewać?

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu będziemy chcieli już tę ustawę przedstawić. Wszystko zależy od marszałek Sejmu, czy ją podda pod głosowanie, czy nie - wyjaśnił.

bDTbPugZ

Niedziele handlowe 2020. W które niedziele zrobimy zakupy?

W myśl aktualnych przepisów, do końca roku pozostały już tylko cztery niedziele handlowe. Najbliższa z nich czeka nas 28 czerwca.

Jeżeli nic się nie zmieni, w lipcu żadna niedziela nie będzie handlowa. W sierpniu natomiast handlowa niedziela wypada w dniu 30 sierpnia. Co później? Potem o zrobieniu zakupów w niedziele możemy praktycznie zapomnieć. Aż do grudnia, kiedy to czekają nas dwie niedziele handlowe - 13 i 20 grudnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDTbPuha

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bDTbPuhu
KOMENTARZE
(24)
Jadzka
10 miesięcy temu
To zapraszam. Do pracy w niedzielę.pana i Pana zone
Rolnik 44
10 miesięcy temu
Tygrysie ,a co z wiekiem emerytalnym dla rolników podniosles go o siedem lat i co cisza w tym temacie,weź się za uczciwą robotę, a.nie za polityczne ochlapy.
Deuter
10 miesięcy temu
A mi się podobają wole Niedziele inne kraje nie mają z tym problemu
bDTbPuhv
przytulania
10 miesięcy temu
Mówi, że będą wszystkie niedziele handlowe tylko do końca roku a później się okaże, że ciągle mamy kryzys i będą na stałe. Pracuję w drogerii w galerii i w niedzielę ludzie chodzą po galerii bo się nudzą. Utarg jest o wiele niższy niż w pozostałe dni a cały dzień trzeba w pracy być. O ile niedziele handlowe przed świętami dają dużą sprzedaż to moim zdaniem zwykłe niedziele generują więcej kosztów niż zysku.
pracownik
10 miesięcy temu
A co Pan nie wie co zrobić z dziećmi. Bo tak to do galerii na spacer a tam niech robią co chcą. Wstyd Panie Kamysz pracownicy sklepów mają dzieci i umieją się nimi zająć. A jak nie to proszę zatrudnić się w sklepie i odwiedzę Pana
Najnowsze komentarze (24)
Mark
9 miesięcy temu
Niech wszyscy mają wolne w niedzielę: szpitale, energetyka, wodociągi, gazownicy, ciepłownicy, policja, hotelarze, transport inne zawody i służby. Niektórzy pracują na okrągło. A lament tylko nad handlem, masakra jakaś.
M_arian
10 miesięcy temu
Władku, nawet jak tym prezydentem zostaniesz, czego tak pragniesz i czego Ci serdecznie życzę, to nie ruszysz tej ustawy. Możesz co najwyżej blokować jej zaostrzenie, o co Cię gorąco proszę. Dopóki w tym kraju rządzą „biskup z komisarzem” związkowym, a to przecież tandem kościół-solidarność jest matką i ojcem ( które jest którym?) tej ustawy, to możemy się tylko modlić żeby jej jeszcze bardziej nie zaostrzyli.
a-g
10 miesięcy temu
I to ma być kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego? Co modyfikuje prawo w zgodzie z życzeniami ekonomicznych elit? To już się lepiej chopy przemianujcie na PSE (Polskie Stronnictwo Elit), po co likwidować tę ustawę? Przecież ma sporo wyjątków są niektóre sklepy otwarte, jak żabki, abc czy inne rodzinne, nie wystarczy? A efektu ekonomicznego nie będzie żadnego.
KŁAMYSZ
10 miesięcy temu
KŁAMYSZ, NIE GADAJ BZDUR! MÓW PRAWDĘ!
KŁAMYSZ
10 miesięcy temu
KŁAMYSZ, NIE GADAJ BZDUR! MÓW PRAWDĘ!
KŁAMYSZ
10 miesięcy temu
KŁAMYSZ, NIE GADAJ BZDUR! MÓW PRAWDĘ!
KŁAMYSZ
10 miesięcy temu
KŁAMYSZ, NIE GADAJ BZDUR! MÓW PRAWDĘ!
Ggjjb
10 miesięcy temu
Straty .... to zrób biedry i lidle 24 h, tylko tak by ludzie z twojego otoczenia tam pracowali za 1/3 tego co Niemiec
bDTbPuhn
yyyjjj
10 miesięcy temu
to w tę stronę wieje teraz wiatr Kosiniaku Kamyszu??
ela71
10 miesięcy temu
ciekawe czy jak by jego bliscy mieli pracować w niedziele w sklepie czy też tak by chciał zmian
socjolog
10 miesięcy temu
Najbardziej śmieszne jest to że duża część the bili mysli że ci ludzie w handlu to pracowali 7 dni w tygodniu bez dnia wolnego. Nawet jedna z bardzo lotnych posłanek dobrej zmiany grzmiała w sejmie że tym ludziom przynajmniej jeden dzień wolny w tygodniu się należy.
Artek
10 miesięcy temu
Kiedy ty, facet, zabierzesz się do uczciwej pracy?
obywatel
10 miesięcy temu
zabranianie pracy w niedzielę jest naruszeniem demokracji .Jak kto chce pracować nie powinien mu nikt zabronić !! Związki zawodowe mogą zabronić swoim członkom ale nie pracodawcy .!!
iak!
10 miesięcy temu
Oj Kamyszyniak, Kamyszyniak!
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić