o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Niemcy wprowadzają zakaz noszenia burek i nikabów

476
Podziel się

Badenia-Wirtembergia wprowadza zakaz zakrywania twarzy w szkołach. Dotyczy on wszystkich uczniów w każdym wieku. Winfried Kretschmann, premier kraju związkowego powiedział, że burki i nikaby "nie należą do wolnego społeczeństwa". Podobna zasada obowiązuje nauczycieli.

Niemcy wprowadzają zakaz noszenia burek i nikabów
W Niemczech wprowadzono zakaz noszenia burek i nikabów w szkołach. (Getty Images, Agung Parameswara)
bDnruZyt

Rząd Badenia-Wirtembergia, który leży w zachodnich Niemczech, zgodził się na wprowadzenie zakazu noszenia burek i nikabów w szkołach. Temat zakrywania twarzy był przedmiotem gorącej dyskusji podczas debaty w Niemczech.

Wcześniej wprowadzono zakaz zakrywania twarzy przez nauczycieli. Teraz rząd zdecydował się na wprowadzenie takich restrykcji dla uczniów. Winfried Kretschmann przyznał, że mimo że takie przypadki zdarzały się rzadko, to miały one miejsce i powinno być to regulowane prawnie.

bDnruZyv

Niemcy. Zakaz noszenia burek i nikabów w szkołach

Zdaniem premiera zakrywanie całej twarzy nie powinno mieć miejsca w wolnym społeczeństwie. Dodał jednak, że taki zakaz na uczelniach wyższych jest inną kwestią - studenci są bowiem osobami dorosłymi.

Na razie zasada obowiązująca w Badenii-Wirtembergii będzie miała zastosowanie tylko w szkołach podstawowych i średnich.

Zwolennicy zakazu noszenia burek i nikabów twierdzą, że dzięki temu młode dziewczyny będą chronione. Zmuszenie ich do noszenia lub zachęcanie je do zakładania części hidżabu, która zakrywa twarz, to naruszenie ich praw.

bDnruZyB

Zdaniem członków partii konserwatywnych, zakaz noszenia burek i nikabów powinien obowiązywać w całym kraju, nie tylko w szkołach.

Zobacz także: Niemcy: nabożeństwa w czasach koronawirusa

bDnruZyW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(476)
top
4 miesiące temu
Takie zasady powinny być również na uniwersytetach, jesteśmy w Europie, nie w Arabii.
bob33
4 miesiące temu
Jesli wchodząc do meczetu musisz zdjąć buty bo taki jest zwyczaj w danym społeczeństwie to wchodząc do europejskiej szkoly masz mieć odkrytą twarz i bez dyskusji.
Janina
4 miesiące temu
I bardzo dobrze
bDnruZyX
emigrant
4 miesiące temu
Nie wiem czy to tu przejdzie mieszkam w Niemczech tolerancja dla muzumanow jest tutaj nie do pojęcia nie mogę tego zrozumieć.Dzisiejsi Niemcy ze swoich podatków opłacają nierobow ktorzy płodzą tylko dzieci i z tego maja jeszcze więcej kasy tego nie da się pojac.Niemiecka rodzina 2+1,2+2 muzumanska 2+3,2+5 demografia zalatwi Europe bez żadnej wojny noszenie burki czy koptucha nie ma znaczenia
gfjn
4 miesiące temu
hahahahahahahahhaha, zobaczymy co z tego wyniknie
Najnowsze komentarze (476)
emil12
4 miesiące temu
Muzułmanie nie tolerują zasad chrześcijanskich. Jadąc tam musisz dostosować się do ich zasad. Jasne jest że jesli oni przyjeżdzają do nas stosują się do naszych zasad. Jesli im sie to nie podoba to z powrotem do siebie.To wszystko.
Lee Voytee
4 miesiące temu
I tak ma być. Dość terroru muzułmańskiego i każdej religii. Świat ma być wolny od przesądów religijnych!!
ona@@
4 miesiące temu
tak powinno być już od dawna i wszędzie , niech stosują sobie swoje obyczaje itd w swoich macierzystych krajach arabskich, koniec na zgodę już powinien być dawno a jak im to nie odpowiada niech wracają do swoich....
let
4 miesiące temu
Maseczki noszą czy to źle?
let
4 miesiące temu
Maseczki noszą. To źle?
Mariusz
4 miesiące temu
A jak się komuś nie podoba niech wraca do siebie...
To co dalej?
4 miesiące temu
A wystarczy ze jeden z nich z dobra kasa poparciem wbije sie w struktury partyjne ciagnac potem w to nastenych wyznawcow i przejmie rzady.Moze byc podobnie u nas.Z uchodzcami zarobkowymi/malzenskimi/ekonomicznymi ktorzy juz maja swoje szeregi w mediach maja firmy maja tu rodziny i dostaja obywatelstwo.Mamy sporo np Ukraincow i byc moze ktorys /ktoras z nich stajac sie Polka/Polakiem wejdzie do rzadzenia naszym krajem.Tyle w temacie.Aaa...sa kraje gdzie zdobycie czy zasluzenie na obywatelstwo graniczy z cudem.To ochrona przeszlosci i przyszlosci.Rozsadek.
To co dalej?
4 miesiące temu
Moze byc zakaz krzyzy polksiezyca posazka Buddy etc.Nadchodzi calkowita blokada religijna?Patrzac na liczebnosc wyznawcow NIemcy i Europa wydaja sie maluczkimi..
bDnruZyP
Magda
4 miesiące temu
Islamiści przybywający do Europy powinni podpisywać zobowiązanie, że jeżeli kobiety będą nosiły burki i nikaby zostaną natychmiast wydalone do swojego kraju
kord
4 miesiące temu
no to Niemcy mają przekichane, przynajmniej w Berlinie.
wicek
4 miesiące temu
i bardzo dobrze. do tego nalezy dodac zakaz obrzezywania, zakrywania lysiny na czubku glowy, uczestniczenia dzieci ponizej 16 roku w indokrynacji religijnej kazdego wyznania,...
ZDENKO
4 miesiące temu
SKORO EUROPEKKA NIE MOZE NOSCIĆ DEKOLDU CZY KRZYŻUKA I ARABÓB - TO DOBRZE I TE Z TAK POWINNO BYĆ W EUROPIR .ONI SĄ U NAS I POWINNI STOSOWAĆ SIĘ DO NASZYCH REGÓŁ BRWO NIEMCY!
boguś
4 miesiące temu
Bardzo słusznie!!!!...W CAŁEJ EUROPIE POWINIEN BYĆ WPROWADZONY ZAKAZ NOSZENIA wszelkich burek,czadorów i tego podobnych zakryć twarzy to nie ARABIA!!nie mam nic przeciwko obcokrajowcom ale jeżeli przyjeżdżają do Europy niech stosują się do zasad tu panujących.Nie stosowanie się do tych zasad powinno być karane tok jak oni robią to u siebie!!!!
ArKa
4 miesiące temu
no jak tak można, córkom inżynierów przyjezdnych zabraniać ...
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić