Niemowlę ma połamane rączki i nóżki. Rodzice oskarżeni

73

Do szpitala w Olsztynie trafił 3-miesięczny chłopiec, który najprawdopodobniej został skatowany przez swoich rodziców. Niemowlak ma połamane rączki, nóżki, obojczyki i pękniętą czaszkę. Rodzice usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu.

Niemowlę ma połamane rączki i nóżki. Rodzice oskarżeni
Stare obrażenia same już się zagoiły. Maluch walczy o życie (Facebook)

Dziecko trafiło do szpitala w Szczytnie w poniedziałek w nocy. Lekarze widząc stan niemowlaka natychmiast nakazali transport do placówki w Olsztynie i powiadomili policję - informuje "Tygodnik Szczytno".

Niemowlę z połamanymi kończynami

Chłopiec miał połamane kości rąk i nóg oraz pękniętą czaszkę. Doznał rozległego uszkodzenia mózgu i został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Walczy o życie na oddziale intensywnej terapii szpitala dziecięcego w Olsztynie.

To są potworne obrażenia, nie spotkałem się nigdy z tak drastycznym przypadkiem skatowania małego dziecka — mówi prokurator rejonowy w Szczytnie Artur Bekulard.

Rodzice zostali zatrzymani jeszcze pod szpitalem. Jak przekazuje prokuratura, dotąd nikt z tej rodziny nie był notowany. Prowadzący sprawę szukają odpowiedzi na pytania, jak to możliwe, że wcześniej nikt nie zauważył i nie zgłosił maltretowania niemowlęcia.

Rodzicom postawiono zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem. Sąd w Szczytnie przychylił się do wniosków prokuratora i aresztował 22-letnią Michalinę P. oraz 25-letniego Michała J. na trzy miesiące.

U niemowlęcia występuje zespół dziecka maltretowanego, ma liczne złamania wszystkich kończyn, na niektórych już są zrosty. To pokazuje, że dziecko było maltretowane już od jakiegoś czasu — dodaje prokurator.

Chłopczyk urodził się jako wcześniak. Przez dwa miesiące musiał przebywać w inkubatorze. Rodzice mieli jeszcze jedno dziecko - czteroletniego Bartka, który obecnie przebywa w rodzinie zastępczej.

Sprawa skatowanego dziecka wciąż jest wyjaśniana. Na tym etapie prokuratura nie ujawnia, czy para przyznała się do winy. W chwili zatrzymania oboje byli trzeźwi.

Zobacz także: Poseł Lewicy komentuje wystąpienie ws. KPO. "Mowa-trawa"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić