Nieochrzczone dziecko na mszy w kościele. Ksiądz: "To jakiś zabobon"

179

Księża coraz częściej wykorzystują TikToka, by dotrzeć do wiernych, nie tylko tych młodszych, ale i starszych. Jednym z nich jest katolicki kapłan Piotr Jarosiewicz. Duchowny ma własny kanał na tej chińskiej platformie, gdzie otwarcie mówi o Bogu, wierze i Kościele. Teraz wyjaśnił, czy nieochrzczone dziecko można zabrać na mszę świętą.

Nieochrzczone dziecko na mszy w kościele. Ksiądz: "To jakiś zabobon"
Czy z nieochrzczonym dzieckiem można przyjść do kościoła? Ksiądz tłumaczy. (Adobe Stock, TikTok)

Piotr Jarosiewicz prowadzi własne konto na TikToku o nazwie @ks.piotrjarosiewicz. To właśnie tu obserwuje go aktualnie już ponad 278 tysięcy internautów. Liczba jego fanów rośnie z dnia na dzień.

Kapłan posługuje w diecezji drohiczyńskiej. W wolnych chwilach m.in. pisze książki. Jest autorem takich lektur jak: "Siedem", "MPJ", " Jesus is cool", czy "Boża sieć..".

Nieochrzczone dziecko na mszy w kościele. Kapłan z TikToka tłumaczy

Teraz do duchownego zwróciła się pewna matka z pytaniem, czy jeśli dziecko nie przyjęło jeszcze sakramentu Chrztu, to czy można brać je na mszę do kościoła. Jarosiewicz nie czekał długo z odpowiedzią. Nagrał nowe wideo. Wytłumaczył swoje stanowisko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Kontrowersje wokół daty chrztu Polski. Naukowcy nie są zgodni
Najpierw to oczywiście gratuluję dzieciątka, czyli daru (...). Czy można przychodzić? Tak, jak najbardziej - powiedział.

"Podejrzewam, że niektórzy - nie wiem, dlaczego - mówią o tym, że jest to jakiś zabobon. Dodają, że przed chrztem nie można przychodzić do kościoła, że coś się stanie z dzieckiem" - zaznaczył.

Nie, nie. Wierzymy i ufamy, że Pan Bóg jest najlepszym lekarzem. On prowadzi: i dziecko i rodziców. Nas wszystkich - dodał.

"Pan Jezus tym bardziej mówi w Ewangelii: 'Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie'. Więc jak najczęściej, jak najwięcej bierzmy do Pana Jezusa dzieci po to, żeby On dawał siły i potrzebne łaski, nie tylko dla was jako rodziców, ale i dla niego (dziecka - przyp. red.). Pozdrawiam serdecznie" - podsumował.

Wideo cieszyło się dużą popularnością. Zostało wyświetlone blisko 20 tysięcy razy. Internauci z chęcią je komentowali.

To mi mówili, że nie wolno na cmentarz chodzić, ale to też są brednie... - pisała jedna osoba.
Dobrze, moim zdaniem dzieci trzeba uczyć od małego, a w zabobony to lepiej nie wierzyć - dodawała następna.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić