Niepokojące obrazki z rosyjskiej granicy. Nagranie niesie się po sieci

Rosja znów wykorzystuje migrantów jako broń w walce z państwami NATO. Tym razem za cel obrano Finlandię, która w kwietniu tego roku stała się 31. członkiem Sojuszu. Od kilku dni przy granicy rosyjsko-fińskiej pojawiają się kolejne grupy migrantów. Najnowsze nagrania mogą budzić niepokój.

Niepokojące obrazki z rosyjskiej granicy. Nagranie niesie się po sieci
Niepokój przy granicy fińsko-rosyjskiej (X (Twitter), Biełsat)

Finlandia przed kilkoma dniami zamknęła cztery najważniejsze przejścia graniczne z Rosją. W sobotę podjęła decyzję, że zamknięty zostanie kolejny punkt. Oprócz tego na granicy rozpoczęto budowę dodatkowych barier ochronnych. Przy pomocy ciężkiego sprzętu sił zbrojnych, koparek i podnośników postawione zostaną płoty i zapory.

Działania te są związane z napływem nielegalnych migrantów z Rosji. W sobotę (18 listopada) do najbardziej oddalonego na południe przejścia Vartius dotarło około 70 azylantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. Byli oni podwożeni autami przez Rosjan w rejon granicy, a do przejść dostawali się z pomocą hulajnóg i rowerów.

Część z przybyłych do nas imigrantów sprawiała wrażenie, jakby przekraczała granicę wbrew swojej woli. Rosjanie wypychają ich, a następnie zamykają szlaban, a powrót na stronę rosyjską jest niemożliwy - powiedział dowódca jednostki w Kuhmo-Vartius, Jouko Kinnunen.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Potężna siła HIMARS-ów. Polowanie na Rosjan pod Donieckiem trwa

Niepokojące obrazki z granicy rosyjsko-fińskiej

W sieci pojawiają się nagrania pokazujące, co dzieje się obecnie na granicy rosyjsko-fińskiej. Biełsat opublikował film, na którym widać grupę mężczyzn wykrzykujących "pomocy" w kierunku strażników. - Media rosyjskie zareagowały oburzeniem na zamknięcie części przejść granicznych przez Finlandię. (...) Rosyjskie portale informują, że migranci skarżą się na brak wody i jedzenia - podaje Biełsat.

Z kolei po fińskiej stronie zorganizowano pikietę wzywającą do otwarcia granic. Były one jednak nieliczne i brali w nich udział krewni Rosjan, którzy mieszkają po drugiej stronie granicy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

W niektórych przypadkach fińscy strażnicy wraz z policją musieli użyć gazu, by nie dopuścić do nielegalnego wejścia migrantów na teren Finlandii. Do zdarzenia doszło na przejściu granicznym Nirala.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rosjanie znów to robią

Rosjanie próbują z pomocą nielegalnych migrantów z krajów Azji i Afryki wywołać spustoszenie w krajach należących do UE i NATO. Tak było również w przypadku Polski, która zmagała się z kryzysem na granicy z Białorusią, inspirowanym przez Kreml. Wydaje się, że Rosjanie postanowili zemścić się na Finlandii, która popiera Ukrainę w walce z wschodnim sąsiadem i dołączyła do Paktu Północnoatlantyckiego.

Nie tylko Finlandia przygotowuje się na działania mające znamiona wojny hybrydowej. Estonia i Norwegia także rozważają zamknięcie granic. Władze tych państw spodziewają się, że jeśli migrantom nie uda się sforsować fińskiej granicy, będą oni transportowani na inne odcinki.

Autor: RST
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić