Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|

Niepokojące sceny na granicy z Białorusią. "Używają pałek, zadają ciosy"

806
Podziel się:

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej trwa w najlepsze. Od około trzech tygodni po białoruskiej stronie granicy koczuje grupa migrantów. Duży niepokój wprowadzają młodzi ludzie z pałkami.

Niepokojące sceny na granicy z Białorusią. "Używają pałek, zadają ciosy"
Niepokojące sceny na granicy z Białorusią. "Używając pałek, zadają ciosy (YouTube.com)

Przypomnijmy, że stan wyjątkowy w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje już od początku września. Obejmuje dokładnie 183 miejscowości. Początkowo miał obowiązywać przez 30 dni, jednak wiadomo, że jest przedłużony. Po podpisie prezydenta Andrzeja Dudy na początku października, ważny będzie przez kolejne dwa miesiące.

Przedstawiciele rządu uzasadniali konieczność wprowadzenia stanu wyjątkowego tym, że reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową", używając do tego migrantów, oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad.

Kolejny skandal na granicy? Są zdjęcia

Praktycznie codziennie dochodzi tam do nieprzyjemnych incydentów. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich nagłośnił kolejny bulwersujący temat. Jak czytamy na Twitterze, wokół granicy od kilku dni pojawiają się młodzi mężczyźni z pałkami.

Na zdjęciach dokumentujących działania Straży Granicznej wobec migrantów od pewnego czasu pojawiają się młodzi mężczyźni ubrani po cywilnemu z pałkami w dłoniach. Są agresywni w stosunku do bezbronnych ludzi, używając pałek zadają ciosy. Kim są ci ludzie? Zawiadamiamy RPO i SG - czytamy w poście.

Straż graniczna regularnie informuje o udaremnianiu nielegalnych prób przekraczania granicy między Polską a Białorusią. W sobotę doszło do 398 takich sytuacji.

Zobacz także: Odszedł od Gowina, zostanie ministrem? Komentarz z byłej partii
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(806)
bacaa
rok temu
cała europa wie że za tym wszystkim stoi putin.ale sie go boją.te sankcje to dla rosji powinny być i tyle w temacie
TW Balbina
rok temu
Może by tak wzdłuż granicy z Białorusią postawić pomniki Kaczyńskiego, zebrane z całej Polski, wraz z setkami policjantów pilnujących tych pomników. Byłoby to dobre wzmocnienie ochrony granicy i tych drutów kolczastych. Dodałbym też śpiewające ławki, żeby nasi mieli na czym siedzieć, bo tam żadnych ławek nie widzę.
Niko
rok temu
Zapomnieli w Historii jak żołnierze gen.Maczka uciekli i żyli w Iranie ,Iraku żeby wyrzucać rodziny z dziećmi no ręce opadają a cały świat patrzy i znowu żyd powie widzicie tacy są Polacy
Niko
rok temu
I my się nazywamy katolikami .... Już niedługo wybory będzie zimny prysznic żadne pO,PIS,PSL,tylko konfederacja
PePe
rok temu
To pewnie ci z urodzin Hitlera w lesie, uslyszeli ze atak imigrantow i przyszli pomoc!
Yuppy
rok temu
Właśnie dlatego głosowałem na PIS.
Wkurzona
rok temu
Takie zdjęcia to mogę ja w swoim ogródku zrobić. Po pierwsze - nikt już nie chodzi w koszulkach z krótkim rękawem - jest za zimno. Po drugie ktoś kto bije pałką nie dałby sobie zrobić zdjęcia... widać, że to jest ustawka i przebieranka z służb białoruskich. Ale uczynni Polacy będą podawać dalej bez sprawdzenia i opowiadać, że to polscy pogranicznicy.
jerryNY
rok temu
ja tu widze większa role uni które niestety tylko Polske atakuje zamiast jej pomóc a to leży w interesie wszystkich państw w europie.są instrumenty które być może powstrzymałby szalonego łukaszenke
bacaa
rok temu
ludziska przekroczenie zielonej granicy to przestępstwo tak jest na całym świecie.chcą dostać się do Polski są legalne przejścia graniczne.a ci co atakują SG za to że bronią naszych granic to zdrajcy
drozd
rok temu
Jeżeli młodzi ludzie przy granicy chodzą z pałami ,to już ANARCHIA!!!
freedom
rok temu
"Chcącemu nie dzieje się krzywda"- kto łamie prawo dostaje pałą.
Zap
rok temu
Oni ich palami a my ich widlami 1-1 bedzie remis
Jackky
rok temu
A ja był zrobił niemiecki korytarz dla migrantów i niech się niemcy sami kiszą.
Jackky
rok temu
Jakoś nie widzę kolejek migrantow na przejściach graniczych. Wszyscy chcą nielegalnie uciekać przez zieloną granicę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić