Niepokojące sceny na granicy z Białorusią. "Używają pałek, zadają ciosy"

1476

Kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej trwa w najlepsze. Od około trzech tygodni po białoruskiej stronie granicy koczuje grupa migrantów. Duży niepokój wprowadzają młodzi ludzie z pałkami.

Niepokojące sceny na granicy z Białorusią. "Używają pałek, zadają ciosy"
Niepokojące sceny na granicy z Białorusią. "Używając pałek, zadają ciosy (YouTube.com)

Przypomnijmy, że stan wyjątkowy w przygranicznym pasie z Białorusią obowiązuje już od początku września. Obejmuje dokładnie 183 miejscowości. Początkowo miał obowiązywać przez 30 dni, jednak wiadomo, że jest przedłużony. Po podpisie prezydenta Andrzeja Dudy na początku października, ważny będzie przez kolejne dwa miesiące.

Przedstawiciele rządu uzasadniali konieczność wprowadzenia stanu wyjątkowego tym, że reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową", używając do tego migrantów, oraz rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad.

Kolejny skandal na granicy? Są zdjęcia

Praktycznie codziennie dochodzi tam do nieprzyjemnych incydentów. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich nagłośnił kolejny bulwersujący temat. Jak czytamy na Twitterze, wokół granicy od kilku dni pojawiają się młodzi mężczyźni z pałkami.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Na zdjęciach dokumentujących działania Straży Granicznej wobec migrantów od pewnego czasu pojawiają się młodzi mężczyźni ubrani po cywilnemu z pałkami w dłoniach. Są agresywni w stosunku do bezbronnych ludzi, używając pałek zadają ciosy. Kim są ci ludzie? Zawiadamiamy RPO i SG - czytamy w poście.

Straż graniczna regularnie informuje o udaremnianiu nielegalnych prób przekraczania granicy między Polską a Białorusią. W sobotę doszło do 398 takich sytuacji.

Zobacz także: Odszedł od Gowina, zostanie ministrem? Komentarz z byłej partii
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić