To się w głowie nie mieści. Nagranie z pszczołami absolutnym hitem

37

Pszczoły mają wiele unikalnych zdolności. W zeszłym roku naukowcy odkryli, że do walki z szerszeniami używają narzędzi. Co fascynujące, potrafią także oszukiwać na egzaminie z matematyki. Teraz sieć obiegło nagranie pokazujące kolejną wyjątkową umiejętność tych owadów.

To się w głowie nie mieści. Nagranie z pszczołami absolutnym hitem
Zdeterminowane pszczoły mogą wspólnymi siłami dostać się nawet to zakręconego napoju (Twitter)

Pszczoły odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie. Odpowiadają przede wszystkim za zapylanie roślin, które stanowią ponad jedną trzecią naszej codziennej diety. Okazuje się, że, współpracując, mogą osiągnąć rzeczy pozornie niemożliwe dla tak małych owadów.

Pszczoły wspólnymi siłami odkręcają butelkę. Film jest hitem sieci

Sieć obiegło nagranie z brazylijskiego Sao Paulo pokazujące, jak dwie pszczoły wspólnie odkręcają korek od butelki. Chcą w ten sposób dostać się do jej zawartości. Do podjęcia wysiłku skusił je zapach słodkiego gazowanego napoju.

Na filmie zamieszczonym przez Jacy'ego Anthisa z Uniwersytetu Chicagowskiego widać dwa owady wspólnie podważające korek. Pszczoły znajdują się po przeciwnych jego stronach. Razem udaje im się otworzyć butelkę i dostać do napoju.

Bez względu na to, ile filmików i badań naukowych na temat umysłów zwierząt się pojawia, ludzie konsekwentnie nie doceniają ich inteligencji – ocenił badacz.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pszczoły dostają się do słodkiego napoju. Internauci podzieleni

Film od razu zyskał w Internecie ogromną popularność. Część osób była zachwycona nagraniem. Podkreślono, że owady mają ogromne zdolności.

Pszczoły i butelki Fanty wspólnie ewoluowały. Dobrze znane zjawisko w środowisku naukowym – ocenił jeden z internautów.

Część osób jest jednak zdania, że nie jest to żadna szczególna umiejętność. Zaznaczono, że korek był już wstępnie odkręcony.

Jeżeli ktoś myśli, że pszczoły mogą otworzyć butelkę, z której odkręceniem ma problem moja 9-letnia siostrzenica, to nie wiem co mam powiedzieć. Wyczuły słodki zapach i po prostu podważyły zakrętkę– stwierdził jeden z komentujących.

Obejrzyj także: Jad pszczół leczy raka. Przełomowe odkrycie naukowców

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić