Aniela Siwek| 

Niesamowite odkrycie w Europie. Woda wyrzuciła na brzeg fortunę. 100 zł sztuka

84

Na jednej z plaż w Wielkiej Brytanii znaleziono stworzenia, wyglądające jak nie z tego świata. Okazało się, że to rzadko występujące skorupiaki, które mogą być warte nawet kilkaset tysięcy złotych.

Niesamowite odkrycie w Europie. Woda wyrzuciła na brzeg fortunę. 100 zł sztuka
Niezwykłe znalezisko na plaży w Caernarfon. (Facebook, Martyn Green)

Dziwne stworzenia zostały znalezione przez Martyna Greena na plaży w Caernarfon. 47-latek był z rodziną na spacerze kiedy zauważyli, że na drzewie wyrzucony przez morze coś się rusza.

Mężczyzna nagrał stworzenia i zrobił im kilka zdjęć. Wszystko zamieścił na swoim profilu na Facebooku

Moja żona Gemma to znalazła. Spacerowaliśmy po plaży, a ona zadzwoniła do nas i powiedziała "wróć, spójrz na to". Poszliśmy, popatrzyliśmy i wyglądało to na coś nie z tego świata. To była nie lada atrakcja dla miejscowych – powiedział Martyn.
Zobacz także: Cmentarzysko mamutów. Niezwykłe odkrycie na placu budowy lotniska

Syn Martyna wyszukał w Internecie, czym mogą być te stworzenia i okazało się, że to pąkle gęsie. To skorupiaki, które są przysmakiem w takich krajach jak Hiszpania czy Portugalia.

Pąkle gęsie należą do jednych z najdroższych stworzeń morskich na świecie. Wartość jednego może przekroczyć 100 złotych. Na plaży w Caernarfon było ich około 2000. Martyn oszacował, że ich wartość przekroczyła 50 tys. funtów, czyli około 245 tys. złotych. Ze względu na to Martyn nie ujawnił dokładnej lokalizacji.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić